П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  У ПАРЄ відхилили ініціативу РФ про дебати на тему “заборони російської мови в Україні”

  Російська делегація не знайшла підтримки у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо включення до порядку денного зимової сесії дебатів про “заборону російської мови в Україні”.

  Як повідомляє “Укрінформ”, про це в ефірі “Прямого” розповів член делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, народний депутат Олексій Гончаренко.

  “Російська пропозиція відхилена бюро ПАРЄ. Зрозуміло, що це була маніпуляція російської сторони”, – наголосив Гончаренко.

  Нардеп зауважив, аналогічними заявами російська делегація намагається “вбити двох зайців”: нашкодити Україні та відволікти увагу “від того жаху, який має місце в їхній країні, коли опозиціонерів саджають за грати на намагаються отруїти”.

  Гончаренко підкреслив, що українська делегація з першого ж дня зимової сесії ПАРЄ планує оскаржувати повноваження російських делегатів.

  “Укрінформ” нагадує голова делегації РФ у ПАРЄ Пьотр Толстой у своєму листі до президента Асамблеї ініціював проведення дебатів про “заборону російської мови, а також інших мов національних менших в Україні”.

  16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

  Закон жодним чином не обмежує та не забороняє використання в Україні інших мов, включаючи національних меншин та корінних народів.

  6 грудня 2019 року Венеційська комісія у своїх висновках щодо цього закону підтримала політику України у наданні переваги української мови перед російською, а також прагнення держави у захисті та наданні особливого статусу українській мові.

  Найсвіжіше

  Популярне