П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  Депутат закликав підтримати законопроєкт «Про Службу військового капеланства»

  Військовослужбовець, «кіборг», секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко закликав народних депутатів підтримати законопроєкт «Про Службу військового капеланства».

  З початком російської агресії проти України військові капелани відразу вирушили на передову і продовжують підтримувати наших бійців досі. Вони стали невід’ємною частиною особового складу у Збройних Силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших військових формуваннях, але вони досі не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають там як цивільні або волонтери.

  «Сьогодні зареєстрував законопроект «Про Службу військового капеланства». Це була спільна плідна праця представників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, церков та релігійних організацій, а також депутатів різних фракцій. Мета — належна організація задоволення духовно-релігійних потреб особового складу ЗСУ, НГУ, ДПСУ та інших військових формувань….Сподіваюсь, що колеги з усіх фракцій підтримають цей важливий для наших військових законопроект!», – написав Роман Костенко на своїй сторінці у Facebook.

  «Не визначені їхній статус, підстави для перебування на фронті та для їх матеріального забезпечення. Не визначено, як вирішувати побутові й правові питання і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини. Щоб виправити це, ми пропонуємо створити відповідну службу та закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців, а також визначити чіткі вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами», – зазначив нардеп.

  За його словами військові капелани — це не просто священники при армії. «Це професіонали, які забезпечують релігійну, етичну, моральну, духовну підтримку. Це сприяє формуванню особистої стійкості та належного духовного стану особового складу».

  Згідно з законопроєктом, капелани будуть консультувати військове командування щодо релігійної ситуації в підрозділі, у пункті постійної дислокації і в районі виконання завдань за призначенням, а також виконуватимуть інші важливі завдання.

  «Важливим є і те, що законопроєкт розроблявся з урахуванням поліконфесійності нашої держави та передбачає для забезпечення міжконфесійної злагоди та порозуміння у роботі капеланів створення дорадчих органів — Міжконфесійних рад з питань військового капеланства», – каже Костенко.

  Найсвіжіше

  Популярне