Субота, 22 Червня, 2024
Бiльше

  У мережі оприлюднили відео ланцюга Злуки в Калуші 21 січня 1990 року

  Напередодні Дня Соборності, який відзначаємо 22 січня, калуський оператор Олександр Підліснюк оприлюднив у соцмережі історичне відео.

  «Ще одна згадка про початок 90-х, про події, які стали віховими в історії нашої держави. Мова про ланцюг злуки /єднання/, що відбувся 21 січня 1990 року», — йдеться в дописі.

  Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

  З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

  Ланцюг єдності в Калуші відбувся за таким маршрутом: Барельєф Степану Бандері – барельєф Михайлу Грушевському – вул.Грушевського (попри барельєф Олексі Гірнику) – вул. Винниченка (до пам’ятника Роману Шухевичу) – пр. Лесі Українки (парна сторона – до пішохідного переходу навпроти ТЦ «Айсберг») – барельєф Ігорю Дмитріву (пр. Лесі Українки, 1 – до пішохідного переходу навпроти ТЦ «Прометей») – вул. Богдана Хмельницького (парна сторона – від кільця попри зупинку “Політехнічний коледж”, міський відділ ДРАЦС, магазин «Гостинний дім», церкву Святого Кирила та Методія до головного корпусу ВПУ-7 (барельєфу Павлу Ліщинському та Юрієві Пукішу).

  Участь у живому ланцюгу взяли близько 2500 калушан.

  Джерело: «Вікна»

  Найсвіжіше

  Популярне