Неділя, 13 Червня, 2021
Бiльше

  У Черкаській ОДА відхрестились від звинувачень у блокуванні переходів до ПЦУ

  У Черкаській обласній державній адміністрації відхрестились від блокування переходів до ПЦУ і заявили, що вирішення питання щодо переходу релігійної громади у Бужанці від московського патріархату до ПЦУ є компетенцією судових органів влади.

  Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Черкаської ОДА.

  У Черкаській ОДА повідомили, що у 2019 році близько 50 вірян релігійної громади московського патріархату Уманської єпархії РПЦвУ (села Бужанка Лисянського району) проголосували за зміну юрисдикції релігійної громади на ПЦУ.

  «Тобто, за внесення змін до статуту релігійної громади, в тому числі зі зміною підлеглості з Уманської єпархії» РПЦвУ  «на Харківсько-Полтавську єпархію Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Для реєстрації змін до статуту членами громади були підготовлені необхідні документи», — йдеться в повідомленні.

  Відповідно до вимог чинного законодавства Черкаською ОДА було видано розпорядження за № 596, від 25 вересня 2019 року про внесення змін до статуту цієї релігійної громади, однак РПЦвУ оскаржили це рішення й внесення змін до статуту.

  «Відповідно до поданої скарги настоятеля вказаної громади тодішнє керівництво Черкаської ОДА видало розпорядження за № 606, від 2 жовтня 2019 року, яким попереднє розпорядження визнано таким, що втратило чинність», — зазначається в повідомленні.

  Повідомляється, що на це відреагували віряни, які, власне, і проголосували за зміну підлеглості, подавши позов до Черкаського окружного адміністративного суду про скасування розпорядження.

  У Черкаській ОДА наголошують, що відповідно до норм чинного законодавства всі питання щодо діяльності релігійних організацій в Україні мають вирішуватися «виключно на засадах законності та рівності всіх релігійних організацій перед законом».

  У Черкаській ОДА відхрестились від блокування переходів ПЦУ та написали, що вона, «як орган державної виконавчої влади, діє виключно на підставі норм чинного законодавства та визначених меж повноважень. Відповідно у своїй діяльності не допускається встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії перед іншою чи серед релігійних організацій. Адже всі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Розгляд вищезгаданої справи є компетенцією виключно судових органів», — йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Черкаська ОДА чинить саботаж переходам до ПЦУ, посилаючись на статут РПЦвУ. Вірян ПЦУ навіть ПЦУ викликають на допити через перехід від РПЦвУ. Крім того, єрарх ПЦУ митрополит Черкаський Іоан розповів, що Радник Зеленського змушував голів ОДА блокувати реєстрацію громад ПЦУ.

   

  Найсвіжіше

  Популярне