Субота, 22 Червня, 2024
Бiльше

  Заклик предстоятеля ПЦУ молитися рідною мовою викликав істерику в РПЦвУ

  Намісник Свято-Троїцкого Іонинського монастиря, архієрей РПЦвУ Іона (Черепанов) агресивно відреагував на соціальну рекламу Української церкви, повідомляє Главком.

  Дуже простий і зрозумілий заклик предстоятеля Помісної православної церкви, митрополита Київського і всієї України Епіфанія молитися рідною мовою розпалив негативні емоції у представників Московського патріархату в Україні. Зокрема, намісник Свято-Троїцкого Іонинського монастиря, архієрей РПЦвУ Іона (Черепанов), розродився в соцмережі агресивним дописом.

  Він оприлюднив два коментарі щодо діяльності ПЦУ та заклику молитися рідною мовою, в яких заклик до українців молитися своєю мовою названо маразмом…

  Скріншот: Главком
  Скріншот: Главком

  «Цим маразмом затикані всі вулиці», – говорить такий собі Iriney Usenko. Також у пості він вороже висловлюється про предстоятеля ПЦУ Епіфанія. Отже, Іона (Черепанов), який поширює ці дописи, повністю розділяє ці думки та висміює автокефальну церкву і прагнення українців.

  Заклик молитися рідною мовою обурив ще одного представника Московського патріархату. Архімандрит Серафим Вереш пише, що «ПЦУ є чужою для України структурою, інородним тілом, яке, час від часу нариває, заливає все навкруг себе гноєм».

  Скріншот: Главком

  Варто зазначити, що очільник ПЦУ Епіфаній на білбордах Києва закликає молитися рідною мовою. Не йдеться саме про українську. Проте навіть такий невинний заклик Епіфанія викликав українофобську істерію серед низки представників Московського патріархату та інших громадян України, які вороже налаштовані до української церкви, української мови та української історії.

  Главком нагадує хто такий Іона (Черепанов):

  Максим Черепанов народився 29 грудня 1971 року в Києві в сім’ї військовослужбовця, який походить із Російської Федерації. У 1989-1992 роках навчався у Київському медичному інституті імені Олександра Богомольця. У 1992 році зарахований до числа братії Києво-Печерської лаври. У 1993 році переведений в Троїцький Іонинськой монастир, де швидко здобував нові церковні звання.

  Архієпископ Іона відомий своїм знайомством із колишнім діячем проросійського козацтва Олексієм Селівановим (згодом бойовиком «Л/ДНР»). Владика Іона неодноразово висловлював ненависть та зневагу до Православної Церкви України, про що свідчать дописи на його сторінці в Facebook.

  Разом із митрополитами РПЦ в Україні Онуфрієм та Антонієм (Паканичом) у 2015 році відмовився вставати у Верховній Раді на знак вшанування загиблих в АТО українських воїнів.

  Цьогоріч під керівництвом Іони в Києво-Печерській лаврі відбувся кінофестиваль «Покров», на якому помітили пропагандистів із РФ, зокрема Борис Корчевніков. На фестивалі пропагували єдність і дружба із Росією на основі «православ’я».

  Найсвіжіше

  Популярне