Понеділок, 2 Серпня, 2021
Бiльше

  Релігієзнавець назвав причини уповільнення переходів із РПЦвУ до ПЦУ

  З моменту отримання Томосу до Православної церкви України приєдналися близько 600 парафій Московського патріархату. Проте останнім часом активність громад значно знизилася. Релігієзнавець Дмитро Горєвой пояснив причини уповільнення переходів із московського патріархату до ПЦУ.

  «Перехід парафій до Православної церкви України дуже сповільнює пандемія коронавірусу. Релігійне життя зараз не таке активне як торік. Мало людей збираються в храмах або взагалі не збираються. Значний вплив на активність переходів має Російська церква. Її представники працюють на упередження, а інколи взагалі на відкликання переходів. Переконують священників повернутися, обіцяють фінансову підтримку. Крім того, Російська церква дуже щільно працює в юридичній сфері. Коли громада переходить, вони подають позов представників громади, чиновників облдержадміністрації, які зареєстрували процес. У такому випадку церкви часто опечатують, як предмет суперечки. Тоді інші громади, бачать наслідки і відмовляються переходити, адже не зможуть належно відвідувати», сказав він у коментарі для каже Gazeta.ua.

  За два роки ПЦУ визнали чотири православні церкви – Константинополя, Александрії, Кіпру та Греції. Натомість православні церкви Росії, Білорусі та Сербії відмовили в підтримці. Релігієзнавець Дмитро Горєвой підкреслив, що невизнання всіма церквами ПЦУ не означає її неканонічності.

  «Показник визнання, який маємо на сьогодні, хороший. Особливо коли Російська церква будь-якими методами блокують усе, що може позитивно вплинути на ПЦУ. Загалом процес визнання тривалий, тому не варто чекати активних позитивних заяв церков. Якщо взяти за приклад визнання Російської церкви наприкінці XVI століття, то Олександрійська церква визнали її лише через 3 роки, нас – через рік. Також маємо визнання Кіпрської церквою, подібну заяву щодо Росії від неї я взагалі не знаходив. І з іншими церквами усе так само. І Росії тоді не треба було визнання від усіх, яке вони вимагають зараз від ПЦУ. Буцімто, якщо хоч одна із церков не визнала, то не можна говорити про справжню канонічність», – каже Горєвой.

  Найсвіжіше

  Популярне