Вівторок, 15 Червня, 2021
Бiльше

  На Херсонщині відкрили музей історичної правди

  У Новокаховському професійно-технічному училищі на Херсонщині відкрили музей історичної правди. Його створили училище та Військово-патріотичний клуб “Каховка”. В експозиції представлені експонати часів ІІ Світової та війни на сході України.

  Суспільне поспілкувалось із засновниками музею.

  Військово-патріотичний клуб “Каховка” займається пошуковою роботою, тому більшість експонатів в музеї з експедицій, інші – з особистих колекцій членів клубу. Знайдені рештки військових, якщо вдається ідентифікувати, передають рідним, говорить почесний керівник клубу Анатолій Обелець. 2017-го року було знайдено 62 радянських воїни. Двох вдалося ідентифікувати.

  Викладачка історії України Марина Горобець розповіла, що спочатку музей розташовувався у її кабінеті, згодом його перенесли в окрему кімнату.

  “Музей для уроків історії ідеально підходить, оскільки у нас діти вчать історію 10-11 клас шкільної програми, тобто це 20-21 ст. якраз історія ІІ Світової війни, та що стосується нашої історії і в цілому історії. У нас тут представлені і експонатами, і інформаційними банерами”, – зазначила Марина Горобець.

  Також у музеї є експонати із зони АТО, які привезені військовими з передової.

  “Речі, які були на передовій, як і з нашого боку, української армії, так і російської. Це свідчення того, що там дійсно була російська армія. Ось ці експонати. Наприклад, таке носили так звані козачки, їх було багато, ця георгіївська стрічка була у кожного. Російська форма кадрових військових”, – розповів голова громадської організації “Ветеранів бойових дій та учасників АТО” Дмитро Марков.

  До музею приходять школярі і з Нової Каховки та сусідніх сіл, розповів директор училища.

  Найсвіжіше

  Популярне