Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Урочиста Літургія після реставрації Андріївської церкви транслюватиметься онлайн

  На день святого Андрія, у неділю 13 грудня, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні звершить богослужіння у Андріївській церкві Києва, яку вперше відкриють після 11-річної реставрації

  Урочисту Літургію з нагоди завершення 11-річної реставрації Андріївської церкви очолить особливий представник Вселенського Патріарха Варфоломія – митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні Екзарха (посла) Вселенського Патріарха Варфоломія в Україні – єпископа Команського Михаїла (Аніщенка). Андріївська церква тепер стане головним храмом Ставропігії, тобто представництва Вселенської Патріархії в Україні.

  Урочисте богослужіння, що почнеться о 9:00, завершиться коротким концертом духовної музики у виконанні гурту «Хорея козацька» під керівництвом Тараса Компаніченка.

  З метою уникнення поширення COVID-19 організовано також пряму трансляцію богослужіння за посиланням. Урочисту Літургію також транслюватиме телеканал «1+1».

  Близько 12:00 на сходах Андріївської церкви відбудеться брифінг представників Вселенської Патріархії: митрополита Гальський Еммануїла та єпископа Команського Михаїла, щодо роботи Ставропігії Вселенського Патріарха в Україні.

  Нагадаємо, рішення про відновлення своєї ставропігії в Києві було прийнято Синодом Константинопольської православної церкви під головуванням патріарха Варфоломія 11 жовтня 2018 року.

  18 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника „Софія Київська“», згідно з яким Андріївська церква передана в постійне і безоплатне користування Вселенському патріархату.

  11 січня 2019 року Ставропігію Вселенського Патріархату в Україні очолив архімандрит Михаїл (Аніщенко), а 8 листопада 2020 року він підвищений до сану єпископа з титулом – Команський.

  Найсвіжіше

  Популярне