Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  В парламенті Хорватії Голодомор вперше назвали геноцидом українців

  Хорватський політик Марко Мілановіч Літре виступив із трибуни сабору із засудженням Голодомору, влаштованого в Україні радянськими окупантами.

  Його виступ мав місце у п’ятницю, 27 листопада 2020 року. В суботу, 28 листопада, у День пам’яті жертв Голодморів Літре спільно з українськими дипломатами долучився до жалобної акції поряд із пам’ятником Тарасу Шевченку в Загребі, передає Еспресо.TV з посиланням на Посольство України в Республіці Хорватія.

  Співробітники українського дипломатичного представництва разом з депутатом хорватського сабору (парламенту) Марком Мілановічем Літре запалили свічку пам’яті за жертвами Голодомору в Україні.

  хорватія - разом з депутатом хорватського сабору марком мілановічем літре запалили свічку пам’яті за жертвами голодомору в україні
  Фото: croatia.mfa.gov.ua

  хорватія - разом з депутатом хорватського сабору марком мілановічем літре запалили свічку пам’яті за жертвами голодомору в україні
  Фото: croatia.mfa.gov.ua

  “Наш обов’язок – не лише запалити свічку цього жалобного дня, а й запалити в серці вогонь пам’яті про закатованих голодом українців. Дякуємо пану Марку Мілановичу Літре за засудження 27.11.2020 з трибуни парламенту Хорватії (вперше!) Голодомору в Україні 1932-1933 рр., як геноциду українців”, – зазначається у повідомленні.

  При цьому свій 5-хвилинний виступ Літре почав з вітання “Слава Україні!”.

  За його словами, Голодомор є “цивілізаційним соромом, на який нам слід зважати, аби розуміти куди нас веде політика соціалізму та комунізму”.

  Найсвіжіше

  Популярне