Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  У Запоріжжі невідомі пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодомору

  У Запоріжжі невідомі облили чорною фарбою меморіальну дошку, встановлену на будівлі, де в 1930-і роки був будинок немовляти. За даними істориків, у роки Голодомору в цій установі померли майже 800 дітей. Окрім меморіальної дошки, також розбили пам’ятний знак, встановлений на будівлі місцевою єпархією РПЦвУ, передає Радіо Свобода.
  Ймовірно, пошкодження меморіалу РПЦвУ це провокація проросійських найманців. Раніше повідомлялось, що екстремісти, завербовані Росією, намагались підпалити мечеть в Одесі. Також у Запоріжжі судитимуть бойовика «Російської православної армії», який замовляв підпали храмів РПЦвУ. Пам’ятник голодомору облили фарбою, щоб версія про «заказуху самих себе» була заплутанішою. Варто зауважити, що блогер Шарій, який співпрацює із РПЦвУ, заказав побиття свого однопартійця.
  Нагадаємо, на початку 2020 року в Одесі та інших регіонах горіли кілька церков Московського патріархату. РПЦвУ звинуватила у всьому проукраїнськи налаштованих вірян, проте пізніше поліція пояснила що всі підпали стались через необережність, а монастир в Одесі було підпалено колишнім послушником РПЦвУ.
  Таким чином проросійські сили в Україні, шляхом провокацій, розпалюється міжконфесійна ворожнеча, щоб пізніше у підпалах звинуватити проукраїнську сторону населення, зокрема вірян ПЦУ. «Голуб миру» митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич) навіть після всіх цих фактів говорив: «Не побоюся назвати те, що сталося, — терором. Адже під пряму загрозу було поставлено життя багатьох людей. Але ж цілком можливо, що подібної кризової ситуації можна було уникнути».  Що цікаво Паканич ніде не згадував, ні про російських найманців, ні про колишніх послушників РПЦвУ, ні про спецслужби країни агресора й ДНР.
  Згадані вище підпали спричиняють розпалювання міжконфесійної ворожнечі й хаосу в Україні. А це ідеально підходить для створення картинки «гонимої церкви», щоб потім заявляти про фашистів та бандерівців які підпалюють «каноническую церковь». Такі висловлювання вже лунали з уст кремлівських пропагандистів. Наприклад, у РПЦвУ вважають утворення незалежної від Москви Церкви поштовхом до релігійної війни. Також митрополит Антоній (Паканич) лякає громадянською війною, якщо лавру передадуть ПЦУ.
  У відділі комунікацій головного управління Національної поліції у Запорізькій області повідомили, що інформація за фактом події руйнування пам’ятника і сплюндрування меморіальної дошки в пам’ять про жертв Голодомору внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  Працівники поліції оглядають місце події і навколишньої території, а також проводять інші необхідні слідчі дії й готуються відкрити провадження.
  У Департаменті культури, туризму, національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації готують заяву про злочин, а також спеціальне звернення до поліції щодо цього інциденту.
  Меморіальну дошку на будівлі колишнього будинку немовляти у Запоріжжі відкрили у листопаді 2014 року. Місцеві активісти, історики і краєзнавці домагалися від місцевої влади встановлення пам’ятної дошки на будівлі жертв Голодомору-геноциду з 2009 року, втім зробити це вдалося лише після Революції гідності.
  Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада.

  Найсвіжіше

  Популярне