Неділя, 14 Лютого, 2021
Бiльше

  Відео: Духовенство ПЦУ відзначило річницю народження митрополита Володимира (Сабодана)

  23 листопада, на 85-у річницю народження Блаженнішого Митрополита Володимира, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі в столиці була звершена Божественна літургія.

  Її очолив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, митрополит Олександр. Йому співслужили: єпископ Команський Михаїл – екзарх Вселенського Патріарха в Україні, єпископ Васильківський Лаврентій, Шепетівський Адріан, Харківський і Богодухівський Митрофан та духовенство єпархії.
  Екзарх Вселенського Патріарха, єпископ Команський Михаїл, згідно з традицією Вселенського Патріархату, стояв праворуч владики у чернечому чорному клобУку, а не в єпископській митрі. Адже згідно протоколу Вселенської Патріархії у митрі служить літургію лише предстоящий єпископ.
  Під час літургії владика Олександр першим пом’янув предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія, а єпископ Михаїл, як посланець Вселенської Патріархії, – Його Святість Патріарха Варфоломія.
  Символічно, що навколо однієї чаші зібрались архієреї, які ще два роки тому були в різних конфесіях: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Сьогодні ж екзарх Вселенського Патріархату співслужив разом із чотирма єрархами, які через дарування від материнської церкви Томосу про автокефалію об’єднані в одну Помісну Автокефальну Православну Церкву України.
  Після Літургії за панахидою біля пам’ятника Митрополиту Володимиру, що на території храмового комплексу Спасо-Преображенського собору, духовенство та парафіяни помолилися за упокій душі приснопоминаємого Архіпастиря.

  Найсвіжіше

  Популярне