Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній звернув увагу на проблему домашнього насильства

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній звернув увагу на проблему домашнього насильства в українських сім’ях.
  «Будь-яке насильство – це кричуще порушення прав людини та християнських цінностей. Зокрема, і домашнє насильство не повинно мати місця у нашому житті, бо родина – це домашня Церква. На жаль, дуже часто таку жорстокість і агресію в сім’ї замовчують, ховаючи біль у душі, але він ятрить та вбиває зсередини. Адже ця невидима загалу хвиля ненависті ще більше зростатиме, якщо ми не будемо відвертими – в Україні є проблема з домашнім насильством», – написав він у Facebook.
  Він підкреслив, що прийняття, усвідомлення проблеми – це хоч дуже важкий, але вже перший крок до вирішення складної ситуації.
  «Українці та українки вже вирішили сказати «ні» насильству в сім’ї – у тому священному союзі чоловіка і жінки, що створений для любові і захисту, а не для покаліченого тіла, зраненої душі та поламаного життя», – підкреслив митрополит.
  Відповідно до відомостей Міністерства соціальної політики України, впродовж 2019 року зафіксовано понад 130 тисяч звернень громадян з приводу домашнього насильства (з них 88 % – від жінок, 10 % – від чоловіків). А це на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Бачимо, що тенденція розповідати про проблему зростає, та страждає значно більше жінок, які все ще мовчать про агресію у свій бік. Це кожна 5 жінка в Україні, яка стикалась із тією чи іншою формою насильства. Страждають від цього й чоловіки, проте 90% жертв домашнього насильства – це саме жінки.
  «Насильство ламає усю сім’ю, нещадно б’є по дитячому психічному здоров’ю та руйнує родини», – каже предстоятель української церкви.
  Він зацитував слова апостола Павла, у яких говориться, що Любов довготерпить, але вона і милосердствує.
  «Насильству не місце поруч із любов’ю: якщо б’є – то вбиває любов, а не любить. Саме тому сьогодні, у Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками, звертаюсь до кожної українки – не мовчіть і не терпіть насильства над собою та своїми дітьми. Якщо вам складно на душі й страх чатує у вашому серці, приходьте до наших храмів. Там ви можете отримати пораду та підтримку. Адже наша Церква – з тобою у всіх випробуваннях. І ми готові спільно боротись за перемогу над домашнім насильством заради щасливої української родини», – підсумував митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
  Нагадаємо, Митрополит Епіфаній розповів про стратегію ПЦУ в інформаційному полі.

  Найсвіжіше

  Популярне