Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  З нагоди свого дня народження патріарх РПЦ прибув до Путіна «обговорити поточні справи»

  У день свого 74-річчя, 20 листопада, патріарх Кіріл (Гундяєв) відвідав президента РФ Владіміра Путіна в його резиденції, де він перебуває з початку епідемії коронавірусу. Путін привітав Кіріла з днем народження.

  Про це повідомляє Credo.press з посиланням на пресслужбу Кремля.

  Патріарх РПЦ, який також знаходиться в самоізоляції з початку жовтня, розповів Путіну, що в РПЦ МП створений «цілий корпус духовенства, який працює в клініках – спеціально підготовлені люди». Продовжуючи розповідати про «корпуси», предстоятель РПЦ МП також повідомив: «У нас з’являється цілий корпус волонтерів, молодих людей, які жертвують своїм часом, і кладуться певні сили на участь у всіх тих соціально значущих програмах, які існують в Церкві».
  Кіріл визнав, що серед духовенства РПЦ МП є жертви пандемії коронавірусу, пояснивши це так: «Не може священник ухилитися від виконання свого обов’язку, навіть якщо він ризикує життям». При цьому патріарх відмовився називати конкретні цифри загиблих.
  Зі свого боку, Владімір Путін подякував патріарху за це служіння і запропонував обговорити конкретні питання. У стенограмі їх зустрічі наводиться тільки одне таке питання – святкування в 2021 році 800-річчя від дня народження св. Олександра Невського. Кіріл попросив Путіна «звернути увагу на стан Олександро-Невської лаври, бо давно там не проводилося ремонтів. У тому числі в непростому стані знаходиться і Санкт-Петербурзька духовна академія, яка мені дуже близька, тому що десять років я був ректором академії». Він представив президенту РФ проєкт «розвитку Санкт-Петербурзької духовної академії як дуже значного центру, інтелектуального центру Російської Православної Церкви».

  Фото: Пресслужба президента РФ

  Найсвіжіше

  Популярне