Субота, 8 Травня, 2021
Бiльше

  «Побачили брехню». На Вінниччині віряни почали тікати від московського патріархату до ПЦУ

  У селі Лука-Мелешківська Вінницької області, де вже два роки не вщухає релігійний конфлікт, парафіяни почали тікати від Московського Патріархату (УПЦ МП або РПЦвУ) до Православної Церкви України.
  Про це повідомляє видання Релігійна правда, з посиланням на жительку села і представницю громади ПЦУ Вікторію (ім’я змінено з метою безпеки співрозмовниці).
  За словами місцевої мешканки, люди починають прозрівати та усвідомлювати брехню місцевого священника МП Василія Альмухамеда, після того, як він перестав поминати російського Патріарха. «І люди почали розуміти, що щось тут не те. Адже це Церква Московського Патрірхату – і якщо ви не поминаєте Патріарха Росії, то, а хто ж ви тоді? Це була перша брехня». Священник пояснив це страхом бути вигнаним селянами із парафії.

  Священник МП Василій Альмухамед. Фото: YouTube

  Жінка зауважила, що у зв’язку з ситуацією у релігійній сфері, люди ставлять священникові багато запитань, зокрема, про Томос, а він не може дати чесну відповідь і починає брехати. Також багато брехні було з приводу перереєстрації громади і голосування.
  Відтак люди почали йти від протоєрея Василія.
  Світлина: ФБ Релігійної громади “Свято-Преображенського храму ПЦУ с.Лука -Мелешківська”

  «Багато вже людей перейшло від нього. Спочатку вони переходять в інші храми. Благо, Лука-Мелешківська розташована за 10 хвилин до Вінниці, то вони починають їздити у Вінницю. А потім вони так тихенько телефонують: “А можна ми до вас прийдемо?”. Та звичайно можна, чому ні. А у нас громада велика, і кожної неділі – зараз уже, слава Богу, є дах над головою – проводимо літургії», – розповіла місцева мешканка.
  Вона запевнила, що нових членів громади тут зустрічають із радістю.
  «Приходять дуже тихенько. Вони дуже сторожаться, думають, що ми будемо попрікати їм, чи ображати, але ми раді всіх приймати. Ми розуміємо, що з часом всі об’єднаємося», – зауважила жінка.
  На цей час громада ПЦУ складає майже тисячу осіб, а прихильників МП налічується лише близько сотні. За словами Вікторії, це переважно проросійськи налаштовані люди, “затуркані бабусі” та люди, які піддалися психологічному тиску з боку священників МП.
  Віряни ПЦУ будують трапезну, де вже служать літургії кожної неділі

  Залякуваннями займається не протоєрей Василій, а священники з Вінниці Сергій Виговський і Титенко, активні діячі МП: «Ці люди приїжджають, вирішують питання, обробляють людей психологічно».
  «Їм забороняють дивитись телебачення, черпати інформацію з інтернет-видань. Їх залякують, вони нічого не знають. Це йде психологічний вплив. Мені цих людей шкода», — каже жінка.
  Вона також розповіла, що місцеві вибори, які пройшли нещодавно, мали неочікувані позитивні наслідки — зустрівшись на виборчих дільницях, люди з різних боків релігійного фронту почали спілкуватися.

  «Одна каже: „Я ж думала, що ти мене ненавидиш“. Я кажу: „За що?“ А вона каже, що їм там розповідють, що ми їх ненавидимо, то ми такі-сякі. Через цей психологічний вплив вони з нами навіть не хочуть спілкуватися. Навіть не вітаються», — розповіла жінка.
  Вона наголосила: люди не винні, що їх так психологічно загнати у кут.
  «Питань до людей у мене немає. Є питання й образи на священників МП, тому що не так мають діяти священники», — каже жінка.
  Світлина: ФБ Релігійної громади “Свято-Преображенського храму ПЦУ с.Лука -Мелешківська”

  Історія боротьби вірян за храм

  Як ми раніше повідомляли, 14 червня 2020 року відбулося освячення Хреста на місці будівництва тимчасового храму-трапезної у с. Лука-Мелешківська Вінницького району. З першого ж дня після освячення хреста розпочалося й будівництво.
  Усі роботи здійснюються коштами та зусиллями релігійної громади місцевого Свято-Преображенського храму, яка переважною більшістю голосів ще у січні 2019 року ухвалила рішення приєднатися до канонічної Помісної Православної Церкви України. «За» проголосували 398 з 435 учасників зборів. Але впродовж цього часу через протидію прихильників УПЦ Московського патріархату не може користуватися своїм храмом, на який має всі юридичні документи.

  Парафіяни ПЦУ

  «Рішення вірян приєднатися до канонічної Української Церкви щоразу викликало бурхливу агресивну реакцію з боку УПЦ Московського патріархату. На більшості із таких парафій розігрувався схожий деструктивний сценарій. В населений пункт, де проводилися збори вірян з питання зміни церковної юрисдикції, прибували десятки священнослужителів УПЦ МП. Використовуючи психологічний тиск, крик, а іноді й фізичні методи, вони зривали ці збори. Пізніше ця «чорнова» робота була доручена організованим групам вірян чоловічої статі і міцної статури, які не лише зривали збори, а за потреби фізично перешкоджали селянам потрапити до своїх храмів. На жаль, до фізичного протистояння з вірянами ПЦУ прихильники Московського патріархату залучали професійних спортсменів, а також представників криміналітету, – каже митрополит Вінницький (ПЦУ) Симеон (Шостацький).
  Відтоді між парафіянами почалися суперечки, в результаті яких більшість (віряни ПЦУ) була змушена молитися на вулиці. Понад сотня православних жителів с. Лука-Мелешківська щонеділі збиралися біля свого храму, а у свята на молитву сходилося понад двісті людей. І це в мороз, і в дощ, і в спеку.
  Всередину храму вірян ПЦУ не допускали кремезні чоловіки, які приїжджали з Вінниці на виклик протоієрея Василя Альмухамеда. Серед них нерідко були професійні спортсмени (чемпіон України з пауер-ліфтінгу, чемпіон світу з кікбоксингу та інші), а також люди, які причетні до кримінальних структур. За їх участю біля храмів нерідко відбувалися сутички з членами релігійної громади ПЦУ. З боку прихильників УПЦ МП застосовувалася не лише фізична сила, а й балончики із сльозогінним газом. В одній із таких сутичок літня парафіянка ПЦУ отримала тілесні ушкодження і була змушена лікуватися.
  Через особисту прихильність до УПЦ МП керівника обласної поліції, його підлеглі, як правило, поблажливо ставилися до усіх протизаконних дій представників Московського патріархату. Зокрема, поліція «не помітила», як прибічники УПЦ МП 16 березня 2019 року виламали двері храму, будівля якого є пам’яткою архітектури і охороняється Законом.
  Нагадаємо, Духовний Фронт України вже висвітлював ситуацію у селі Лука-Мелешківська. де громада ПЦУ пройшла процедуру реєстрації ще в червні 2019.

  «З того моменту храм в нашому селі документально належить громаді ПЦУ. По факту ним і надалі користується і володіє РПЦвУ, вони говорили, що тільки після суду ми зможемо зайти до храму», – кажуть віряни ПЦУ і додають, що до суду подали прибічники РПЦвУ, спираючись на те, що протокол зборів з переходу був недійсний. «Громада ПЦУ суд виграла 24 вересня, але до храму так і не потрапили. Громада ПЦУ вже майже 10 місяців завершує богослужіння у дворі храму», – кажуть селяни.
  «А то що вони кажуть, що ми в ночі хочемо захопити — брехня. У нас починаються вирішальні суди і люди просто вирішили, хто може, приходити на спільну молитву. А вчора ті, хто прийшли на молитву побачили, що в храмі блимає світло, залізли і підлізли до вікна. Побачили, що горять свічки, а на кліросі стирчать ноги жінки і почали стукати по вікні, щоб та подала ознаки життя. А та мовчала і не рухалася і ми вирішили подзвонити до поліції», – пояснили селяни спробу «захоплення храму».
  Незважаючи на наявність у релігійної громади ПЦУ усіх юридичних документів, вона досі не може потрапити до свого храму. На заваді стоять все ті ж приїжджі охоронці, а також цілодобова варта, яку зачиняють всередині храму. Поліція також стоїть на стороні УПЦ МП і не звертає увагу на документи громади ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне