П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  Мер Праги розпочав збір коштів на відновлення українського храму в його місті після пожежі

  Мер Праги Зденєк Гржіб закликав співгромадян об’єднатися, щоб разом зібрати кошти на відновлення пам’ятки української дерев’яної архітектури 17-го століття – храму Святого Архангела Михаїла, який 29 жовтня знищила пожежа.
  «Рахунок відкритий, унікальну дерев’яну культурну пам’ятку ми напевно відновимо. Радий, що так швидко надходять все нові й нові внески. Я, звичайно, також приєднався», – повідомив у фейсбуці мер чеської столиці, передає Радіо Свобода.

  Гржіб при цьому наголосив, що, оскільки храм належить Празі, в разі потреби «місто доповнить суму, якої бракуватиме для його відновлення».
  Храм Святого Архангела Михаїла належав до найцікавіших пам’яток української народної дерев’яної архітектури в Празі. Церква, зведена в 17-му столітті в закарпатському селі Великі Лучки, в 1929 році була перевезена до Праги і встановлена в Саду Кінських на пагорбі Петршін.
  За досі невстановлених обставин храм був знищений вогнем. Як повідомляють медіа, поліція виключила технічні проблеми як причину пожежі. Як найбільш правдоподібна, розглядається версія людського фактору.

  Найсвіжіше

  Популярне