Вівторок, 27 Лютого, 2024
Бiльше

  Рішення суду: Шарій – не український журналіст і він працює на Росію

  Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського райсуду Києва, який зобов’язував п’ятого президента Петра Порошенка публічно спростувати слова про те, що Анатолій Шарій – “не український журналіст” і що “він працює на Росію”.
  У пресслужбі Київського апеляційного суду уточнили, що апеляційну скаргу Порошенка задоволено, рішення Печерського райсуду Києва скасовано, Шарію відмовлено в позові про захист честі, гідності та ділової репутації, передає “Українська правда”.
  Предметом спору були слова Петра Порошенка, сказані під час робочої поїздки у Рівне в січні 2019 року.
  13 травня 2020 року Печерський суд Києва задовольнив позов Анатолія Шарія до п’ятого президента Петра Порошенка про захист честі, гідності та ділової репутації.
  10 січня 2019 року Порошенко, будучи президентом, мав робочу поїздку до Рівненської області. Коли його запитали, “чому в Україні переслідуються українські журналісти, в тому числі відеоблогер Шарій?”, Порошенко відповів: “Аж ніяк. Бо Шарій – не український журналіст… Тому що він працює на Росію. І Вам не раджу це питати”.
  Суд дійшов висновку, що Порошенко стверджував факт, а не давав оціночні судження, тоді як Шарій працював в ОБОЗ.ua, мав акредитацію до Верховної Ради як кореспондент “From-UA” і “Обозреватель”, а тепер має сайт Sharij.net і Youtube-канал.
  Печерський суд не побачив доказів, що Шарій працює в інтересах Росії чи є російським журналістом. Він визнав недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію Шарія, заяву Порошенка про “неукраїнського журналіста” і його роботу “на Росію”.
  Раніше Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу проросійського блогера-пропагандиста Анатолія Шарія, в якій він просив визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію інформацію, яка прозвучала в ефірі телеканалу «Еспресо». Шарія, зокрема, назвали «кремлівським проєктом».

  Найсвіжіше

  Популярне