Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  На Волині капелани ПЦУ вшанували день свого покровителя – святого Мартина Милостивого

  Напередодні дня святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, який вважається покровителем військових священників, у Волинській єпархії капелани Православної церкви України відслужили Божественну літургію, яку очолив протоєрей Віталій Антонюк, у луцькому храмі. На завершення душпастирі відслужили молебень за всіх капеланів, воїнів і волонтерів та панахиду по загиблих військових священниках. Відправи очолив головний військовий капелан єпархії протоєрей Михайло Бучак.
  Помолитися за капеланів прийшли також волонтери, військові, небайдужі парафіяни, зокрема, командир роти «Січ» полку «Київ» Максим Морозов, повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.
  У храмі вручили нагороди спілки ГО «Військові капелани Волині». Зокрема, медалі «За служіння Богу і Україні» отримали протоєреї Віталій Антонюк, Валерій Владика, Сергій Мельничук, Олександр Добровольський, Володимир Драль. Медаль «Спаси і сохрани» одержала юрисконсульт організації та волонтер Юлія Спіріна. Волинська обласна рада нагородила почесною грамотою священника Михайла Хімчака.
  Після молитов у храмі відслужили панахиди на могилі воїна Небесної сотні Василя Мойсея, що на меморіалі «Вічна слава», та на Алеї почесних поховань, що на міському кладовищі поблизу с. Гаразджа.
  Святитель Мартин Милостивий народився 317 р. в сім’ї легіонера Римської імперії. У 15 років  теж став воїном, дивуючи доброчестям і благодійністю. Зимою 338 р. Мартин віддав жебракові, аби той зігрівся, половину свого плаща, який називали «капою». Після цього уві сні побачив Ісуса Христа у своєму плащі, Який промовив до ангелів: «Дивіться, мене Мартин-катехумен одягнув!» (катехумен, або оголошений, – людина, яка готується прийняти хрещення). Тому друга частина плаща-капи стала реліквією у війську, було створено похідний храм – капелу, а священник, який служив у ньому, став називатися капеланом.

  Найсвіжіше

  Популярне