Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  На Харківщині будують гвардійський храм

  На базі Східного територіального управління та військової частини 3017 НГУ, що у Харкові, духовенство ПЦУ освятило місце, де невдовзі розпочнеться будівництво храму Святого Великомученика Юрія-Переможця.
  Про це повідомляють у пресслужбі НГУ.
  Урочистий Чин благословення та освячення Хреста на місці майбутнього храму Великомученика Юрія-Переможця провів Голова синодального управління військового духовенства православної церкви України високопреосвященний митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.
  «Від імені Блаженнішого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України вітаю всіх Вас зі святом. Будівництво Храму – це лише початок становлення нашої душі. Саме в цей храм ви зможете приходити, щоб полікувати свою душу, бо для військового дуже важливо мати міцний дух і стійкий емоційний стан», – зазначив він.
  На заході були присутні заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, командувач Національної гвардії генерал-полковник Микола Балан, представники керівництва Національної поліції та Православної Церкви України.
  «Сотні років тому наші козаки, стрільці йшли у бій разом зі священниками, які надихали їх не боятися ворога і захищати рідну землю. Саме для того, щоб поєднати військовий дух і Дух Божий сьогодні на території оперативної бригади Нацгвардії ми закладаємо перший камінь храму», – зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
  За словами командувача НГУ Миколи Балана, вже невдовзі до храму Великомученика Юрія-Переможця зможуть приходити не лише військовослужбовці НГУ, правоохоронці, представники інших родів військ, а й просто цивільні жителі Харківщини.
  «Наша мета – це створення не лише належних умов для проходження служби гвардійців, а й умов для задоволення їхніх духовних потреб. Саме тому у кожній військовій частині чи установі НГУ є капелани. На сьогодні функціонує ряд релігійних споруд. Більшість з них – це каплички, або ж приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. Спочатку на території бригади ми також планували побудувати капличку, але з огляду на велику кількість підрозділів Нацгвардії, які знаходяться саме на Харківщині, було прийнято рішення спорудити храм», – сказав командувач.
  Серед військових є багато вірян. Зокрема православних та греко-католиків, представників інших конфесій. У частині є два капелани. А от власного храму чи каплички, як у багатьох підрозділах, в частині досі не було. Тож ідея побудувати гвардійський храм виникла ще у 2016 році через необхідність духовної підтримки військовослужбовців. Наразі для її реалізації є все необхідне: рішуча воля командування та їхніх помічників – військових капеланів. Архітектори вже розробили проєкт, допомагатиме у будівництві й ініціативна група меценатів та волонтерів.
  Нагадаємо, що починаючи з 2017 року у структурі Національної гвардії України розвивається капеланська служба. Військові священники стали добрими пастирями бійцям та надійними помічниками командирів, зокрема в районі проведення операції Об’єднаних сил. Також вони багато працюють у сфері різноманітних гуманітарних проєктів та допомозі цивільним мешканцям. Наразі в НГУ службу несуть 48 військових капеланів, функціонує 39 релігійних споруд, з них більшість – це приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. У найближчій перспективі буде збудовано тринадцять храмів на території військових частин.

  Найсвіжіше

  Популярне