Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Священник РПЦвУ, який привітав Путіна з іменинами, провів богослужіння попри заборону

  У храмі села Галинівка Оваднівської ОТГ 4 жовтня богослужіння здійснив священник Олексій Шаран, який «прославився» тим, що привітав Путіна у фейсбуці. Мешканці села, які є прихильниками ПЦУ, обурилися таким візитом Шарана в храмі.
  Опісля богослужіння, спеціально створена комісія планує провести у храмі інвентаризацію, тобто опис майна і матеріальних цінностей, повідомляють Волинські новини з посиланням на видання «Буг».
  Нагадаємо, після того, як про привітання Шараном Путіна дізналися мешканці Галинівки, 9 серпня були ініційовані збори громади, на яких проголосували за перехід до ПЦУ. У цей самий день Володимир-Волинська єпархія РПЦвУ направила служити в храм іншого священника Юрія.
  З того часу про отця Шарана в селі не чули, не знали навіть, де він є. Припускають, що ховався від народного гніву. Проте 4 жовтня він раптом завітав до храму і навіть здійснив там богослужіння. Ця «витівка» мешканцям Галинівки, які є прихильниками ПЦУ, не сподобалася.
  Під храмом зібралися люди, частина із них стояли на вулиці, дотримуючись, таким чином, карантинних вимог. Приїхали і правохооронці. Проте отець Шаран вів богослужіння в храмі дуже довго. Також у храмі бачили отця Юрія, якого «поставили» замість Шарана раніше.
  Як повідомили мешканці села, 22 вересня відбулися установчі збори нової парафіяльної ради. Головою нової ради обрали Ярослава Тимчишина.
  Він і розповів, що після візиту колишнього настоятеля планують провести в храмі інвентаризацію, щоб передати майно і матеріальні цінності новій парафіяльній раді. Проте наразі цього зробити не можуть, адже їх не пускають до вівтаря храму.
  «Намагаємось проводити інвентаризацію майна, священник (отець Олексій Шаран, – ред.) перешкоджає, відштовхував адвоката, який допомагав нам юридично правильно все провести. Також священник каже, що ці збори не є правомірними, оскільки збори повинен збирати особисто він як настоятель храму, хоча статут, який зараз діє в храмі, передбачає і скликання зборів ініціативною групою, яка зареєструвалась і має таке відповідне право», – розповідає Тимчишин.
  Журналісти спробували зв’язатися із пресслужбою Володимир-Волинської єпархії РПЦвУ, але там відповісти вони наразі не в силі. Офіційний коментар про візит Шарана до храму протоєрей Володимир Мацур обіцяв надати згодом. Також зазначив, що Шаран тимчасово відсторонений від здійснення богослужінь.
  Ярославу Тимчишину секретар єпархії РПЦвУ повідомив, що Олексій Шаран від обов’язків відсторонений та не має права там здійснювати богослужіння. Також зазначив, що на його місце був призначений отець Юрій.
  На місці події охорону порядку забезпечували правоохоронці.

  Найсвіжіше

  Популярне