Субота, 25 Травня, 2024
Бiльше

  Ковельчанка отримала вирок за сепаратизм і ненавість до України

  Як встановило слідство СБУ, мешканка міста Ковель на Волині Олена Канаєва через свою сторінку у російській соціальної мережі «ВКонтактє» розміщувала матеріали із закликами до зміни шляхом воєнних дій в Україні форми правління та державного устрою, перепощувала повідомлення з груп так званих «ополченців Новороссії».
  Про це повідомило видання Ковель media.
  Публікації Канаєвої також містили прояви зневаги, презирства до українців, ображали їхні патріотичні почуття, національну честь та гідність, провокували розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
  Під час досудового розслідування прокурор Волинської обласної прокуратури Сергій Зубань та обвинувачена Олена Канаєва, за участі її захисника Володимира Галяна, підписали 30 червня 2020 року угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні № 22020030000000036. Після чого Управління Служби безпеки України у Волинській області скерувало обвинувальний акт до Ковельського міськрайонного суду.
  На судовому засіданні, яке відбулося 24 вересня, головуючий у справі суддя В’ячеслав Лесик затвердив вищевказану угоду.
  Вироком суду Олена Канаєва визнана винною у вчиненні злочинів за ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 161 КК України (розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу в Україні та вчинення нею дій, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі). За сукупністю їй призначено покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 тисяч гривень, без конфіскації майна та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
  Санкція ч. 2 ст. 109 КК України передбачає обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той же строк, ч. 2 ст. 161 КК України – виправні роботи на строк до двох років або позбавлення волі на строк до п’яти років.
  Олена Канаєва також має сплатити в дохід держави процесуальні витрати, пов’язані з проведенням судової семантико-текстуальної експертизи в сумі 4 902 грн 90 коп.

  Найсвіжіше

  Популярне