Вівторок, 16 Квітня, 2024
Бiльше

  Унікальні документи: Як Софія Київська готувалась до свого храмового свята 95 років тому

  Недавно православні християни України відмітили одне з дванадесятих свят – Різдво Пресвятої Богородиці.
  Але мало хто знає, що цього ж дня, 21 вересня, своє престольне свято відзначає головний кафедральний собор Святої Софії у Києві. В іконостасній частині Собору, як намісна, розташована ікона Софії Премудрості Божої, особливе шанування якої встановлене в День Різдва Пресвятої Богородиці.
  Релігієзнавець Андрій Ковальов оприлюднив унікальні документи про те, як Софія Київська готувалась до свого храмового свята 95 років тому.
  Перший документ: Звернення парафії Собору Святої Софії у Києві Української Автокефальної Православної Церкви до Всеукраїнської Православної Церковної Ради з проханням влаштувати братерську трапезу з нагоди храмового свята 21 вересня 1925 року у приміщенні ВПЦР.

  Світлина з фондів ЦДАВОВУ України. Джерело: @Історія УАПЦ

  Другий: Запрошення від парафії Собору Святої Софії у Києві Української Автокефальної Православної Церкви до членів Всеукраїнської Православної Церковної Ради відвідати храмове свято 21 вересня 1925 року.
  Світлина з фондів ЦДАВОВУ України. Джерело: @Історія УАПЦ

  Андрій Ковальов висловлює подяку колективу Центральний державний архів вищих органів влади та управління України за надані документи.

  Найсвіжіше

  Популярне