Четвер, 22 Лютого, 2024
Бiльше

  У Вінниці відзначили свято Собору місцевих святих та День Ангела митрополита Симеона

  14 вересня 2020 року, у свято Собору Вінницьких святих, в день церковного Новоліття та день пам’яті преподобного Симеона Стовпника, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці була звершена урочиста Божественна Літургія. Очолили богослужіння митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Вінницький і Брацлавський Роман та митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній. Владикам співслужили клірики Вінницько-Барської єпархії єпархії та гості у священному сані.
  Про це повідомляє пресслужба Вінницько-Барської єпархії.
  Під час Літургії, з нагоди Дня Тезоіменитства митрополита Симеона, підносилися особливі прохання за Архіпастиря.
  Після Літургії був відправлений молебень всім святим землі Вінницької і преподобному Симеону Стовпнику.

  Світлина: сайт Вінницько-Барської єпархії

  По закінченні богослужіння владика Симеон привітав паству зі святом святих Вінницької землі. Зі словами вітань до митрополита Симеона звернувся владики Роман та Антоній. Архіпастирі побажали імениннику міцного здоров’я, миру та Божого благословення у його архіпастирських трудах.
  Світлина: сайт Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

  Зі словами вітання від імені духовенства до митрополита Симеона звернувся ключар Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Віталій Голоскевич.
  До вітань приєднався депутат Вінницької обласної ради Валерій Коровій.
  Після богослужіння відбулась заупокійна молитва за спочилого вінницького архіпастиря митрополита Макарія (Свистуна), який похований на території собору і якому цього року 14 вересня виповнилося б 82 роки.
  Довідка: Свято Собору Вінницьких святих було започатковане у 2015 році Священним Синодом УПЦ за ініціативи митрополита Вінницького і Барського Симеона, який на той час був членом Священного Синоду.
  У 2007 році митрополит Симеон поставив перед єпархіальним відділом історії завдання зібрати відомості про угодників Божих, які народилися або несли своє служіння на Вінниччині.
  У 2019 році Собор Вінницьких святих увійшов до календаря єдиної канонічної Православної Церкви України.

  До Собору Вінницьких святих входять 15 святих угодників Божих. Серед них отець слов’янського чернецтва преподобний Антоній Печерський, який, повертаючись зі Святої гори Афон, зупинився на березі річки Дністер. На крутих схилах поблизу сучасного села Лядова він облаштував келію та заснував монастир. Духовні подвиги преподобного Антонія Печерського стали характерною рисою чернецтва на Русі-Україні.
  Навіть князі, маючи усю повноту влади, полишали земні почесті і, наслідуючи приклад преподобних отців, усамітнювалися в Київських печерах. Таким був преподобний Феодор в минулому князь Острозький. В першій половині XV століття під його владою перебувала значна частина земель сучасної Вінницької області.
  Ще однією визначною постаттю українського православ’я, яка мала безпосереднє відношення до Вінниці, був святитель Петро (Могила). Саме він в 1632 році заснував братський колегіум при вінницькому Вознесенському чоловічому монастирі.
  Також слід згадати вихідців з вінницьких сіл, найвідомішим з яких був святитель Феодосій Чернігівський, що народився в 30-х роках XVII століття в селі Уланові Хмільницького району в родині священника. В Козятинському районі, в селі Махнівка, народився преподобний Феофіл Київський, Христа ради юродивий.
  Вінниччину прославили також  мученики і сповідники віри Христової Порфирій (Гулєвіч), Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов).

  Найсвіжіше

  Популярне