Вівторок, 16 Квітня, 2024
Бiльше

  Активіст домігся скасування регіонального статусу для російської мови в Одесі

  Відомий львівський активіст Святослав Літинський домігся скасування регіонального статусу для російської мови в Одесі. Про перемогу в суді Літинський повідомив у неділю, 30 серпня. Аналогічні рішення до цього часу вдалося скасувати у Херсоні, Дніпрі, Харківській та Донецькій областях.
  «Те відчуття, коли дворічна робота дала результат. Рішення про впровадження у місті Одеса регіональної (російської) мови – скасовано. До цього було кілька судових позовів до прокуратури, яка самостійно не хотіла цього робити і, як результат, через суд нам вдалося змусити їх подати позов про скасування цього вже незаконного рішення міської ради. За юридичну допомогу дякую Українській галицькій партії», – написав Святослав Літинський, повідомляє ZAXID.NET.
  Як пояснив сам Літинський, спершу він написав у міськраду, однак там відмовилися скасовувати своє рішення про проголошення російської як регіональної мови. Тоді він написав заяву в прокуратуру і коли там відмовилися подавати до суду позов, подав сам до суду на прокуратуру через нерозгляд свого звернення.
  У жовтні 2019 року Літинський виграв суд в Прокуратури Одеської області, змусивши розглянути своє звернення. Після цього заступник прокурора Одещини подав позов на міськраду Одеси і в серпні 2020 року Одеський окружний адмінсуд визнав рішення міськради про проголошення регіональної мови протиправним і нечинним.
   

  Найсвіжіше

  Популярне