Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  У церковному конфлікті на Закарпатті замішаний монах РПЦвУ, який виступає за Русинську народну республіку

  Виявилось, що у церковному конфлікті на Закарпатті замішаний монах Венедикт Хромей, який відкрито виступає за Русинську народну республіку та є прихильником «русского міра», Шарія і ОПЗЖ.
  «Ми називаємо його місцевим сепаратистом, бо він і за русинство виступає і проти наших парафій», підтвердив інформацію благочинний Рахівського благочиння ПЦУ отець Віктор Білан.
  У монаха РПЦвУ Венедикта у соціальній мережі повний набір «руского міра». І «велікая пабеда 75 лет», і фейковий прапор «підкарпатських русинів» і пости із патріархом російської церкви Кірілом Гундяєвим.
  Також він, як і багато служителів Московського патріархату «внє політікі», але чомусь репостить дописи місцевих депутатів ОПЗЖ і навіть Шарія. Також монах підтримує російську теорію про те, що не Росія напала на Грузію, а саме Грузія напала на Цхінвалі.
  Це вже не перший випадок коли служителі РПЦвУ відкрито пропагують сепаратизм. У 2008 році за фактом діяльності «Сойму підкарпатських русинів» Служба безпеки України порушила проти священника РПЦвУ Дмитра Сидора кримінальну справу в зв’язку з «зазіханнями на територіальну цілісність України». Згодом справа була передана до суду. 19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд за частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України («посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») присудив йому три роки позбавлення волі (умовно, з відтермінуванням на два роки) та сплату штраф.


  Нагадаємо, представники Хустської єпархії Російської православної церкви в Україні побили жіночку літнього віку, яка разом з громадою виявила бажання перейти в лоно канонічної Православної Церкви України. Виявилось що серед тих, хто брав участь у перешкоджанні доступу до храму був і Венедикт Хромей – активний прихильник сепаратистського руху так званих «Закарпатських русинів».
  Православна громада в селі Ділове Рахівського району ще у січні-лютому 2019 року проголосувала за перехід від РПЦвУ до ПЦУ і зареєстрували свою нову громаду, але цього не сприйняв місцевий священник і менша частина тих, хто був проти переходу.
  Раніше ми повідомляли як закарпатська єпархія ПЦУ передала допомогу медикам для захисту від COVID-19. Також на Закарпатті капелани ПЦУ зустріли воїнів, які повернулись із війни додому.

  Найсвіжіше

  Популярне