П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  Священник РПЦвУ, який привітав Путіна з Днем ангела, зник, а парафія вирішила перейти до ПЦУ

  У селі Галинівка Володимир-Волинського району відбулися збори, на яких вирішували, чи переходити релігійній громаді до ПЦУ. Як розповіли мешканці села, подібне рішення підтримала більшість місцевих мешканців, тим більше після звістки про те, що настоятель місцевого храму отець Олексій Шаран (РПЦвУ) привітав Путіна з Днем ангела у фейсбуці.
  Про це повідомило видання «БУГ».
  Тепер священник Шаран вже став колишнім настоятелем храму – замість нього з Володимир-Волинської єпархії направили тимчасово служити в Галинівку отця Юрія.

  Він і звершував богослужіння у храмі 9-го серпня з прихожанами РПЦвУ у той час, коли перед храмом відбувалися збори селян.
  На зборах селян біля храму одноголосно вирішили перейти до ПЦУ. Назбирали близько 60 голосів.
  За даними ТСН, 94 людей підтримали перехід до ПЦУ проти шістьох. У храмі ж богослужіння довго не завершувалося, тому прихильники переходу попросили отця Сергія Місана, який прибув на місце від єпархії ПЦУ, провести богослужіння надворі, де зачитали молитви українською.

  Світлина: “БУГ”

  На подію з’їхалося чимало представників ЗМІ. До церкви спочатку вони зайти не могли – двері храму зачинили. Згодом все ж таки до храму вдалося потрапити – всередині перебувало близько 15 прихожан РПЦвУ, які після завершення служби розійшлися.
  Прихильники ПЦУ зазначили БУГу, що церква належить громаді і будували її разом, кожен допомагав чим міг.
  Отець Юрій, якого направили служити до села від єпархії РПЦвУ, зазначив: «що би ви робили, якби до вашого дому прийшли і сказали: громада вирішила твою хату віддати іншим людям».
  На запитання чи знають люди, де сьогодні знаходиться отець Шаран, почули, що ймовірно «виїхав звідси». Також до них доходили чутки, що колишнього настоятеля «позбавили його регалій та відлучили від єпархії».
  Світлина: “БУГ”

  На зборах була присутня велика кількість поліції, конфліктів між людьми не виникало.
  У результаті зборів, громада вирішила перейти до ПЦУ. Згодом повинні виготовити всі необхідні документи для реєстрації релігійної громади.
  Проте, ймовірно, богослужіння проводитимуть поки що перед храмом, адже ключі від церкви забрали прихильники РПЦвУ.
  Світлина: “БУГ”

  Світлина: “БУГ”

  Нагадаємо, священник РПЦвУ Олексій Шаран РПЦвУ привітав у фейсбуці президента Росії Володимира Путіна з Днем ангела.
  Про ганебний вчинок священника стало відомо 3 серпня з допису журналіста Олексія Біянова.
  Після розголосу Олексій Шаран спробував виправдатись, мовляв, не хотів спеціально вітати, вийшла помилка. Згодом отець Олексій ще заявив, що він нічого не писав, а його сторінку у Facebook “зламали”.

  Найсвіжіше

  Популярне