Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  У заповіднику «Ганнина Пустинь» відзначили 201-річницю з дня народження Пантелеймона Куліша

  У п’ятницю, 7 серпня, у заповіднику «Ганнина Пустинь» у селі Оленівка, Борзенського району в Чернігівській області відзначили 201-ї річниці від дня народження Пантелеймона Куліша.
  Захід організувала Чернігівська ОДА.

  Світлина: Ростислав Мартинюк

  Гостям вперше презентували повністю відновлену оселю Куліша та Ганни Барвінок.
  У вересні має вийти 4-ий том повного зібрання творів Куліша, в якому зібрані переклади драм Шекспіра. Презентація буде і в Ганниній пустині.
  Заупокійну літію з благословення архієпископа Євстратія відправив о. Володимир Павлина, настоятель трьох парафій Чернігівської єпархії.
  Світлина: Ростислав Мартинюк

  Традиція запрошувати священика Помісної Церкви України до Ганниної Пустині прищепилася лише з початком війни з Москвою. До того подібні богослужіння відправляли на могилі Куліша та його дружини представники МП. Парадокс, що автор перекладу Біблії та Євангелія українською мовою не міг заслужити у московських попів «УПЦ» самої літії мовою народу, задля якого працював усе життя.
  Нагадаємо, що в самій Оленівці зберігається напружена атмосфера через агресію Борзенського благочиння РПЦ на територію села та постійні провокації проти його жителів, що висловили бажання приєднатися до ПЦУ – одними з перших на Гетьманщині.

   

  Найсвіжіше

  Популярне