Четвер, 13 Червня, 2024
Бiльше

  Цього року паломництво хасидів до Умані є неможливим. Антисемітизм тут ні до чого

  За результатами міжвідомчої наради у Міністерстві закордонних справ України вирішено, що прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань для проведення святкування юдейського Нового року – Рош га-Шана – у традиційному форматі є неможливим.
  Про це повідомив міський голова Умані Олександр Цебрій у соцмережах.
  «Щодо спроби заполітизувати питання цьогорічного приїзду хасидів до Умані, зокрема, карантинні обмеження подаються деякими організаціями як приклад «антисемітизму» – існує нагальна необхідність вироблення узгодженої державної позиції та відповідного рішення щодо організації цьогорічного відзначення Рош-аш-Шана іудейською громадою», – зазначив Цебрій.
  За його словами, у результаті низки переговорів та зустрічей між посадовцями обох країн, ізраїльська сторона з розумінням сприйняла скасування міжнародного паломництва до Умані цього року.
  Міський голова Умані також перелічив фактори, які роблять паломництво до Умані неможливим:

  • епідеміологічна ситуація в Державі Ізраїль (належить до країн «червоної зони» через показник захворювання на COVID-19);
  • заборона проведення масових заходів в Україні;
  • навантаження на українські медичні заклади;
  • необхідність створення значної кількості місць для обсервації та забезпечення безпеки життя та здоров‘я як громадян України, так й іноземних громадян;
  • складнощі з контролем правоохоронними органами за дотриманням паломниками режиму самоізоляції.

  Найсвіжіше

  Популярне