Четвер, 22 Лютого, 2024
Бiльше

  Влада Білорусі готує автокефалію білоруської філії РПЦ, – ЗМІ

  Токсичність Російської церкви все більше дратує Аляксандра Лукашенка і він готує автокефалію для білоруської філії РПЦ.
  Про це повідомляє Cerkvarium.
  Напередодні президентських виборів в Білорусії Путін все більше тисне чинного президента Аляксандра Лукашенка, примушуючи його до політичної інтеграції з Росією. Не довіряючи російським обіцянкам, Лукашенко вимушений лавірувати між Заходом та Росією. Розуміючи, який вплив на білорусів має Російська церква, президент Білорусі, який себе називає «православним атеїстом», дуже давно шукає шляхи нейтралізації РПЦ.
  Так, за повідомленнями російського телеграм-канала Незигар, міністр іноземних справ Республіки Білорусь Уладзімір Макей під час візитів до США регулярно працює як з республіканцями, так і з демократами, та лобіює виділення сотень мільйонів євро у вигляді грантів від Ватикану, для роботи біляцерковних недержавних гуманітарних організацій в Білорусі, «для планового відриву від РПЦ МП».
  Приязне ставлення Лукашенка до Римо-Католицької церкви давно відоме, як і його бажання реформувати православну церкву.
  «Православна Церква з державою недопрацьовують. Ми можемо втратити ціле покоління молоді. До речі, про це говорить і Папа Франциск», – заявляв Лукашенко.
  Очільник Білорусі висловлював незадоволення тривалими богослужіннями, яких не витримують бабусі, і церковнослов’янською мовою. Крім того, він відверто проти будівництва великих храмів, які «довліють над людиною». Позиція Лукашенка неодноразово піддавалась критиці з боку російських церковних консерваторів. Тепер можна очікувати й на активізацію на католицькому «фронті». Адже переговори про візит Папи Франциска до Білорусі, на канонічну територію патріарха Кирила, ведуться з 2016 р. Це при тому, що в лютому 2016 р. в Гавані Папа та патріарх РПЦ Кіріл підписав так звану Гаванську декларацію про недопущення прозелітизму на чужій канонічній території.
  Але, ймовірно, для претендента на довічне президентство церковне питання – не в останню чергу козир для торгів з Росією, від якої залежить доля «останнього диктатора Європи».
  Нагадаємо, «Рускіє дємократи» пікетували білорусів. Також РПЦ в Білорусі слідує прикладу Москви. 

  Найсвіжіше

  Популярне