Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  Перемовини про автокефалію для Української церкви вели у Стамбулі ще 100 років тому

  Століття тому у 1920 році дипломат і громадський діяч Володимир Мурський, працюючи у Стамбулі, активно спілкувався зі Вселенським патріархатом, працював над тим, щоб Україна отримала власну Помісну церкву.
  Українська держава в той час стояла перед викликами, аналогічними сьогоднішнім, розповів Генеральний консул України у Стамбулі Олександр Гаман, передає Укрінформ.
  «Історія повторюється… Рівно сто років тому дипломат і громадський діяч Володимир Мурський, працюючи у Стамбулі, робив фактично те саме, що робили й робимо ми. Він активно спілкувався зі Вселенським патріархатом, працював над тим, щоб Україна отримала власну Помісну церкву», – наголосив Гаман.

  Володимир Мурський

  Генконсул України у Стамбулі свого часу брав активну участь у процесі отримання Томосу ПЦУ.
  «Мені особисто було дуже приємно стати свідком та учасником процесу завершення справи, яку наші попередники почали століття тому. Ми вдячні Вселенському патріархатові та особисто Патріарху Варфоломію за підтримку й реалізацію цієї ідеї. Уявіть, сто років тому Україна стояла перед аналогічними викликами, що й сьогодні – боротьба за незалежність держави та Української церкви в умовах тиску та збройної агресії Росії», – наголосив дипломат.
  Він повідомив, що нині йде робота над перекладом праць Мурського, які були видані турецькою мовою наприкінці 20-х років минулого століття.

  Найсвіжіше

  Популярне