Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  У Болгарії звинуватили Росію у привласненні кирилиці

  Болгарський письменник і перекладач Огнян Стамболієв, який оглядав присвячену Дню слов’янської писемності та культури виставку перед російським культурно-інформаційним центром у Софії, звинуватив Росію у привласненні кирилиці та ігноруванні ролі болгар в слов’янській просвіті.
  На його думку, виставка цілковито ігнорує той факт, що болгари протягом століть відігравали важливу роль в просвіті. «На численних стендах рукописи ілюструють історію нашого письма, але ніде не згадується про вирішальну роль нашої країни», — пише Огнян.
  «Президент Путін навіть кинув нам виклик, заявивши, що кирилиця веде свою історію від святих братів Кирила та Мефодія з… Македонії. Вони навіть спробували привласнити кирилицю і проголосити її своєю. Щоб заявити на весь світ, що вона… російська».
  Автор наводить численні цитати з праць академіка Ліхачова на підтвердження ролі болгарського народу в поширенні слов’янської писемності, а також згадує інші висловлювання відомих росіян, які фактично заперечують цю роль, передає «Інформаційний спротив».
  При цьому Стамболієв називає київську княгиню Ольгу внучкою болгарського князя Бориса Першого і небогою царя Симеона Оленою.
  На думку Огняна, саме староболгарська мова стала основою «усіх східнослов’янських мов».

  Найсвіжіше

  Популярне