Вівторок, 7 Грудня, 2021
Бiльше

  Підозри священникам РПЦвУ ще не оголошені, – речниця Нацполіції про порушення на Великдень

  Під час Великодніх богослужінь священники Почаївської і Святогірської лавр Московського патріархату порушили карантинні обмеження. У храмах, попри заклики влади та поліції, зібралося багато людей, всі вони були без масок, не дотримувалися соціальної дистанції. А священнослужителі, які проводили богослужіння, не забезпечили елементарних правил і вимог Кабміну.
  Загалом поліція порушила 5 кримінальних справ через порушення карантину під час Великодніх служб. Усі вони пов’язані з храмами Московського патріархату в Україні. Найбільші порушення зафіксували у Почаївській лаврі (Тернопільщина) та у Святогірській лаврі (Донеччина).
  В обох випадках були розпочаті кримінальні провадження за статтею 325 ККУ “Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням”. Про це в ефірі програми “Після всього” на 24 каналі повідомила начальниця департаменту комунікації Нацполіції Оксана Блищик.
  “На цей момент ще нікому не оголошувалося про підозру”, – додала вона.

  Порушення карантину в Святогірській лаврі

  Начальник департаменту комунікації Нацполіці Оксана Блищик розповіла, що наразі проведені слідчі дії щодо порушення карантину у Святогірській лаврі. За її слів, 90% з тих людей, які перебували на богослужінні, є переселенцями і живуть на території лаври.
  Як раніше повідомляв Духовний Фронт України, попри карантинні обмеження і заклики залишатися вдома, понад 300 парафіян УПЦ МП зібралися вночі на великоднє богослужіння у Свято-Успенській Святогірській лаврі на Донеччині. Усі священники, які перебували поруч зі значною кількістю людей, не одягнули маску. Після Пасхи Святогірська лавра продовжила порушувати карантин.

  Порушення карантину в Почаївській лаврі

  Спочатку віряни МП перебували поблизу церкви, і відносно дотримувалися соціальної дистанції. Правоохоронці це ретельно контролювали.
  Натомість коли відчинилися двері до церкви, всі одразу кинулися до приміщення, і, відповідно, через це зафіксували кримінальне правопорушення.
  Що відомо про ситуацію в Почаєві

  Дії слідства

  Оксана Блищик відзначила, що спочатку були надіслані запити на телеканали, які транслювали ці богослужіння для того, щоб офіційно отримати відео правопорушення. Це потрібно, щоб ідентифікувати осіб, які там перебували, і допитати як свідків в обох провадженнях.
  Вона зауважила, що частина запитів уже опрацьована, і поліція отримала відповіді. Частина ще перебуває на виконанні. І наголосила, що є такі процесуальні дії, які називаються “тимчасовий доступ до речей і документів”, необхідні для того, аби встановити істину в кримінальному провадженні. Але на цей момент слідчі не розголошують достатньо багато інформації.
  І пояснила, що слідчі за кримінально-процесуальним кодексом України є процесуальними особами, незалежними і самі планують весь перебіг слідчих дій.
  Стаття 222 говорить про те, що я можу розголосити тільки ту інформацію, яку вважає необхідним поширити слідчий, або ж процесуальний керівник, тобто, прокурор,
  – прокоментувала Оксана Блищик.
   

  Найсвіжіше

  Популярне