Субота, 18 Березня, 2023
Бiльше

  На Вінниччині фермер відновив козацький храм XVIII століття. Фото

  У селі Мала Ростівка Вінницької області керівник фермерського господарства Микола Мотузюк уже понад п’ять років відновлює козацький храм.
  Про це повідомляє Главком.
  Щоб повністю завершити реконструкцію храму, ще треба виконати частину робіт всередині та облаштувати навколишню територію. Прикметно, що козацьку церкву відновили такою, якою вона була після спорудження у 1776 році. Для цього використали матеріал дуба. Зберегли всі елементи, що залишилися у храмі зі старих часів на стінах, як всередині, так і зовні.
  «Дехто радив нам збудувати нову церкву, мовляв, так буде простіше, а головне – дешевше. Ми не погодилися. Хотілося врятувати і зберегти те, до чого доклали рук і сил ті, хто жили у нашому селі за старих часів», – розповідає пан Микола.
  Микола Мотузюк
  За словами чоловіка, у залишках будівлі не вдалося знайти цифри, які б свідчили про час спорудження сільської святині, хоча всіх цікавив цей факт. Треба було знати, наскільки  надійними є старі балки.
  Допомогла експертиза. Її проводили в Києві в одній з експертних установ. Експерти дослідили частину деревини зі зрубу. За їхніми висновками, деревині, з якої зроблені стіни церкви, приблизно триста років.
  Стіни зроблені з дуба, а ось дах – із сосни. Соснові дошки не встояли, дубові зруби збереглися.
  У церкві особлива акустика. Як пояснили фермеру фахівці, такої акустики навряд чи вдалося б добитися у новозбудованій споруді.

  «Акустичні особливості дерев’яних церков – це секрет давніх майстрів не вивчений дотепер. Звук у них не відлунює і водночас не згасає. Незалежно від того, якого розміру споруда – велика чи мала», – розповідає Микола Мотузюк.

  Цікаво, що запис про спорудження церкви у Малій Ростівці є у книзі «Сказание о населенных местностях Киевской губернии» (1864).
  Як пояснюють фахівці, за архітектурою храм являє собою дерев’яний тетраконх із прибудованою в єпархіальному стилі дзвіницею. Такі храми часто зводилися козаками тому й називають церкву козацькою.
  Найсвіжіше

  Популярне