Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Єрархи церков зберуться на міжконфесійну молитву за єдність християн

  У неділю, 26 січня, о 18:00 в рамках Тижня молитов за єдність християн відбудеться міжконфесійний молебень у київському храмі святого Василія Великого УГКЦ (Вознесенський узвіз, 7, біля Львівської площі). 

  Про це пише “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УГКЦ.

  Цього дня молитимуться: глава УГКЦ, єпископи католицької, православної та протестантських Церков, які спільно з християнами всього світу солідаризуються у своєму бажанні єдності.

  Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного Екуменічного тижня будуть слова з Діянь апостолів: «Будьмо милосердні» (Діянь 28, 2). Зокрема, владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України, поділиться своїми думками з цього приводу.

  Цього разу матеріали для екуменічної молитви підготували християнські Церкви Мальти, які щороку на початку лютого згадують день, коли до їхнього острова прибув гнаний вітром і бурею корабель із римськими в’язнями, серед яких був і святий апостол Павло. Апостол народів так описує ці події: «Тоді місцеві жителі острова Меліта виявили до нас велике милосердя, бо запалили вогонь, ішов бо дощ і був холод, і прийняли усіх» (Діянь 28, 2).

  У події корабельної аварії, яка представляє драму людства перед обличчям загрозливої сили природних стихій, підкреслюється момент, як під час шторму й катастрофи різні між собою люди, з відмінними поглядами, живі й здорові дістаються до берега разом, огорнуті Божою любов’ю й провидінням.

  У цьому контексті вказується на очевидну аналогію із сучасністю, коли чимало людей долають такі самі перешкоди в такому самому морі життя.

  Найсвіжіше

  Популярне