Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  Митрополит Нігерійський – РПЦвУ: Треба дивитися на світ не лишень з російської точки зору

  Митрополит Нігерійський, екзарх Гвінейської затоки Олександрійської православної церкви Олександр написав відкритого листа митрополиту Одеському та Ізмаїльському церкви Московського патріархату Агафангелу.

  Це своєрідна відповідь на раніше оприлюднене звернення Агафангела (Олексія Саввіна) до патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II через визнання останнім Православної церкви України, передає Еспресо.TV.

  Митрополит Нігерійський вважає, що всі звинувачення Агафангела на адресу Феодора, до речі, випускника Одеського університету імені Мечникова, є надуманими й такими, що породжені «брехнею і наклепом».

  «Ви зробили кілька образливих зауважень на адресу Вселенського патріархату в зв’язку з автокефалією Православної церкви України (цікаво, коли ви зрозумієте, що саме ви створюєте розкол, тому що ви не хочете прийняти той факт, що все, що ми робимо в нашій церкві, має початок, середину і кінець). Як православному християнинові і єрархові мені соромно за вас. Така негідна поведінка веде до вашої дискредитації. Я надсилаю вам цього листа, оскільки більше не терпітиму образ на адресу нашого Вселенського патріарха», – пише митрополит Нігерійський.

  Він додає, що православна церква має «Першого, який відіграє вирішальну роль».

  «Ви звинувачуєте Вселенського патріарха в зраді, тоді як самі не поважаєте Вселенський патріархат, від якого узяли православ’я і який створив вашу церкву … Ваші дії ведуть до розколу церкви, оскільки ви не дотримуєтеся канонів, на які посилаєтесь. Ви хочете нав’язати свої погляди», – йдеться в листі.

  «З любов’ю раджу вам покаятися і перечитати історію церкви; люди, які з часом відкинули єресь і розкольницьку поведінку, були знову прийняті до церкви. Ви повинні подивитися на світ інакше, не лишень з російської точки зору», – радить митрополит Олександр.

  Найсвіжіше

  Популярне