Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній назвав брехливим гасло: «Автокефалія – шлях до унії»

  Православна Церква України має добрі відносини з УГКЦ, проте гасло «Автокефалія – шлях до унії», вкинуте в інформаційний простір ще 30 років тому, є брехливими.

  Про це заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній 24 жовтня, коли у рамках візиту до США відвідав один з найстаріших університетів країни — Джорджтаунський університет, передає РІСУ з посиланням на «Релігійну правду».

  «Ми маємо добрі відносини з Блаженнійшим Верховним Архієпископом Святославом. Ми говоримо про співпрацю, зокрема і в освітньому напрямку. Крім того, ми обговорювали з ним створення спеціальної комісії, яка б напрацювала дорожню карту наших подальших взаємодій», – розповів митрополит Епіфаній.

  Однак, наголосив Предстоятель, від самого початку руху за автокефалію Української Церкви 30 років тому в інформаційний простір проросійськими силами були вкинуті брехливі гасла на кшталт «Автокефалія – шлях до унії».

  «Тоді це певною мірою спрацювало, ввівши в оману частину православних, та й навіть зараз на частину людей це вливає. За кілька місяців до визнання нашої Церкви Елладською Православною Церквою схожа думка повторювалася вже у її середовищі. Отже, бачимо зовнішній деструктивний вплив на відносини між двома Церквами», – зауважив митрополит Київський.

  «Щодо римо-католиків, то ми також спілкуємося в рамках роботи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, маємо добрі, конструктивні відносини, які будемо розвивати в дусі діалогу, який загалом мають Православна та Католицька Церкви», – додав владика.

  Найсвіжіше

  Популярне