Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  ПЦУ руйнує забобони: втрата обручки не є провісником розлучення

  Матеріальним символом вінчання є обручки, які символізують вічність, адже не мають ні початку, ні кінця.

  «Побутує забобон, нібито втрата вінчальної обручки є недобрим знаком, провісником розлучення. Таке переконання є помилковим, це марновірство, на яке не потрібно зважати, бо воно суперечить християнській вірі. Якщо загубили обручку – придбайте собі нову і попросіть священника, щоб її благословив», – розповіли у ПЦУ.

  Зазначається, що те саме стосується і випадку, якщо ваш вінчальний перстень став непридатним для вжитку (став замалим або завеликим, зламався тощо) – ви завжди можете замінити його на новий, який потрібно освятити в храмі і носити.

  Церква також не вбачає нічого поганого, якщо обручку з певних причин носять не на руці, а на ланцюжку на шиї, або якщо батьки її дарують чи передають своїм дітям у спадок.

  Традиційним для Православної Церкви є використання обручок без каменів і прикрас, але вони не є забороненими. Метал, з якого виготовлені обручки, для вінчання не має ніякого значення. Так само, як не має значення: однакові обручки чи ні – головне те, що вони символізують.

  «Пам’ятайте, що обручка – це символ вірності, любові та єднання чоловіка і жінки, а не талісман чи амулет», – додали в церкві.

  Найсвіжіше

  Популярне