Неділя, 14 Липня, 2024
Бiльше

  В Україну з Італії їдуть представники церковних організацій з візитом солідарності

  В Україну з Італії вирушає сотня представників церковних і громадських організацій з черговим візитом солідарності. В рамках візиту заплановано телеміст із італійськими «Площами миру».

  Про це пише Vatican News.

  У середу, 10 липня 2024 р., з Італії в Україну вирушить вже 11 місія «Європейського руху ненасильницької дії». Цього разу це приблизно 100 італійських активістів, які представляють церковні рухи та громадські організації. Й у той час, як посилюються російські обстріли української столиці та інших міст, в духовному серці України, на Софіївській площі в Києві, 11 липня, в день літургійного спомину святого Венедикта, Небесного покровителя Європи, піднесеться міжконфесійна і міжрелігійна молитва, яка об’єднає також людей у 25 містах Італії.

  «Magnificat за Україну», – так називається ця молитовна ініціатива, яку відкриє Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас. Після того, як прозвучать свідчення, почергово виступатимуть представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, з якими за посередництвом телемосту, чергуватимуться промови з Італії.

  З промовами виступлять, зокрема, кардинал Едоардо Менікеллі, архиєпископ-емерит Анкони-Озімо, який очолить групу, що збереться в ратуші міста Сан-Северіно-Марке, а також абати з Монтекассіно та Монтеверджіне. Молитовні групи єднатимуть з площ великих італійських міст, таких як Рим, Мілан, Торіно. Численні затворницькі монастирі запевнили, що духовно єднатимуться з київською Софіївською площею.

  «Жест “Площі миру” хоче стати реальним знаком солідарності та співпереживання з боку численних людей, які не змогли приїхати до Києва разом з нами. Цифрові платформи дадуть змогу почути голоси людей, які фізично далекі, але духовно близькі з народом, який також і в ці дні далі зазнає жорстокого насильства з боку російських агресорів, як це трагічно продемонструвало бомбардування дитячої лікарні в Києві», – зазначив речник Європейського руху ненасильницької дії, додаючи, що вони, таким чином, виступають не лише як представники корпусу миру, але й як «міст з тими, хто перебуває далеко від бойових дій, але бажає висловити свою близькість зі стражданнями цих людей».

  Найсвіжіше

  Популярне