П’ятниця, 12 Липня, 2024
Бiльше

  Судове засідання у справі намісника Святогірської лаври: нові повороти

  У Слов’янському міськрайонному суді Донецької області 9 липня продовжилося підготовче судове засідання у справі намісника Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ (в єдності з МП) митрополита Святогірського Арсенія.

  Про це повідомляє РІСУ.

  Митрополита Арсенія доставили суду з Дніпровського СІЗО. У рамках засідання на захист владики виступила з відеозв’язку народний депутат України Вікторія Гриб.

  Незважаючи на спеку та прохання сторони захисту, головуюча суддя Хаустова Тетяна Анатоліївна відмовилася вивести митрополита зі скляного боксу до зали засідань для того, щоб він сидів поряд зі своїм адвокатом.

  У зв’язку з цим сторона захисту заявила про відведення головуючого судді.

  Засідання у справі продовжиться після розгляду цього. Дата розгляду відведення судді не відома.

  Як відомо, настоятелю Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час Літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині. Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

  Найсвіжіше

  Популярне