Неділя, 14 Липня, 2024
Бiльше

  ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври

  У понеділок, 24 червня, Православна церква України вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври. Там назвали цю подію історичною.

  Про це повідомляє пресслужба Національного заповідника Києво-Печерська лавра.

  Богослужіння провели в Понеділок Святого Духа, у першій день після Трійці.

  Зазначається, що літургію провів єпископ Бориспільський і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Авраамій.

  “Останню службу тут десять років тому провели представники московського патріархату. З того моменту храм був закритий на реставрацію. Зауважу, що від того моменту, коли Лавра була в духовній окупації, минуло 300 років. Сьогодні тут посідає місце Православна церква України, помісна автокефальна церква”, – сказав він.

  Гендиректор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко підкреслив, що збереження та відновлення таких памʼяток є надзвичайно важливою місією всього суспільства, навіть в умовах війни.

  “На превеликий жаль, вже третій рік реставрація памʼятки призупинена через відсутність цільового фінансування. Зараз одна з наших головних місій – відновити реставрацію цієї пам’ятки, тому що це, власне, одна з найбільших перлин як Києво-Печерської лаври, так і всієї сакральної архітектури України”, – розповів Остапенко.

  Він розповів, що до повномасштабного вторгнення встигли виконати 75% робіт. Проте, за його словами, незавершений цикл реставрації фактично може звести нанівець всі попередні зусилля. Уваги потребують не лише фасад церкви, а й внутрішні конструкції. Всередині церкви перебуває унікальний комплекс розписів, створений на початку XVIII століття. Храм є типовим зразком так званого козацького бароко, додав Остапенко.

  Через те, що храм нині – у стані реставрації, літургія у Троїцькій надбрамній церкві відбулася без публічного доступу.

  Найсвіжіше

  Популярне