Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  Українці в Угорщині взяли участь у щорічній прощі

  Українці в Угорщині взяли участь у щорічній прощі до містечка Марія-Повч, де в монастирі св. Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської.

  Про це повідомив сайт Української греко-католицької церкви з посиланням на пресслужбу УГКЦ в Угорщині.

  У Літургії взяв участь владика Авель Сочка, єпарх Ніредьгазької греко-католицької єпархії, українські душпастирі в Угорщині та військовий капелан з України о. Іван Гуня, який прибув із сім’ями загиблих військовослужбовців.

  Владика Авель після Літургії висловив підтримку українському народу й провів архиєрейське благословення.

  На завершення молитовної програми відбувся молебень перед чудотворною іконою Божої Матері в Марія-Повч, який очолив військовий капелан о. Іван.

  Паломники, які прибули з різних міст Угорщини, взяли участь в екскурсії по музею василіанського монастиря, який розташований на території духовного комплексу.

  «Українське паломництво до цієї святині має офіційний характер. Другий рік поспіль ми внесені в офіційний річний графік паломництв цієї національної святині в Угорщині, яка має спільну історію з Україною. Сьогодні наша молитва звучить за перемогу над агресором і справедливий мир в Україні», – зазначив о. Дамʼян Габорій, засновник паломницького руху серед українців в Угорщині до Марія-Повч.

  Марія Повч — невелике містечко на території нинішньої Угорщини, в минулому село Карпатської Русі — один із найвідоміших паломницьких центрів Західної Європи. Тут, у греко-католицькому василіянському монастирі св. Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської. Історія образу сягає ХVІІ ст., коли селянин Лаврентій Гурт придбав і подарував його церкві в с. Повч. 4 листопада 1696 року, під час богослужіння з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози. Чудо сльозіння тривало з невеличкими перервами понад місяць. Свідками цього явища, а також численних зцілень стали сотні людей. Спеціальна церковна комісія підтвердила це чудо, образ проголосили чудотворним.

  2023 року українці з Угорщини, Словаччини, Румунії та України вперше здійснили Всеукраїнську прощу до Маріяповчанської чудотворної ікони Божої Матері в Угорщині, яку очолив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус.

  Найсвіжіше

  Популярне