Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Спонсор УПЦ Вадим Новінський взяв участь у освяченні російського храму на Кіпрі разом з єрархом РПЦ та послом Росії

  Зустріч відбулась в рамках візиту голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Антонія на Кіпр.

  Як повідомляє сайт “Релігія в Україні” з посиланням на сайт ВЗЦЗ МП, 19 травня митрополит Антоній взяв участь в освяченні російського храму святителя Миколая Чудотворця в місті Лімасол на Кіпрі.

  Він очолив чин Великого освячення храму, за яким молилися митрополит Лімассольський Афанасій та єрарх Єрусалимського Патріархату, екзарх Пресвятої Гробу на Кіпрі митрополит Вострський Тимофій, клір Кіпрської та Російської Церков.

  У храмі були присутніми надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Республіці Кіпр М.М. Зязіков, численні російськомовні жителі Кіпру.

  Митрополит Афанасій, давній прихильник Росії та РПЦ, проголосив подячну промову, в якій розсипався в компліментах Патріарху Кірілу, та висловив упевненість у тому, що новозбудований храм об’єднуватиме віруючих різних національностей у молитвах та обрядах і, тим самим, сприятиме зміцненню єдності православ’я.

  На окремій зустрічі з митрополитом Антонієм кіпрський єрарх сказав, що «для нього велика радість та благословення приймати посланця Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кіріла. Він назвав найважливішою подією освячення російського Микільського храму в Лімасолі і висловив сподівання, що цей храм буде мостом, що пов’язує Російську і Кіпрську Православні Церкви».

  З цього приводу грецький ресурс «Світло Фанару» написав: «Афанасій Лімасольський урочисто зрадив свою Церкву, Церкву Кіпру. Кіріл Московський давно припинив поминання Архиєпископа Кіпрського (і Блаженнішого Хризостома, і теперішнього Блаженнішого Георгія), через визнання автокефалії України. Кіріл Московський жорстоко поводився з Кіпрською Церквою, навіть приступивши до церковної русифікації окупованого мега-острова, але Афанасій Лімасольський вирішив відкрити чорний хід зради Російській Церкві, без пояснень і … непотрібних розмов.

  Таким чином, російське проникнення на Кіпр добре підтримується навіть з благословення російської церкви. Насправді москвини ніби активізують, де це можливо, свою доктрину: “Ми в спілкуванні з первосвящениками, які відрізняються від позиції своїх Церков і не визнають автокефалії України”».

  Як зауважує видання “Релігія в Україні”, на одній з фотографій, опублікованих на сайті ВЗЦЗ МП, помічений протодиякон УПЦ МП Вадим Новінський, спонсор УПЦ МП та клієнт скандального лобіста-адвоката Роберта Амстердама, в чиї обов’язки входить дискредитація України на міжнародній арені та розхитування внутрішньої ситуації на релігійному ґрунті.

  Найсвіжіше

  Популярне