Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Зібрані на демонтаж кошти храму-МАФу біля Десятинної церкви, передадуть на потреби ЗСУ

  Незаконно збудовану біля Національного музею історії України капличку-МАФ демонтували за близько 7 годин. Донати, зібрані на її демонтаж, спрямують на потреби ЗСУ.

  Про це розповів засновник і виконавчий директор інвестиційної компанії Inzhur Андрій Журжій під час брифінгу з нагоди демонтажу каплички-МАФу, передає Укрінформ.

  “Роботи розпочалися до комендантської години. Я думаю, що основна частина робіт щодо зрушення будівлі була виконана між 12 та 1 годинами. Надалі необхідно було вивезти сміття на будівельний полігон. Загалом процес демонтажу тривав близько семи годин”, – сказав Журжій.

  За його словами, будівля капітальною в частині фундаменту, а вище були дерев’яні конструкції. Загалом будівля була площею 60 м кв.

  Журжій наголосив, що всередині приміщення не було цінних речей.

  “Розуміючи, що буде виконуватися рішення суду і представники УПЦ МП не можуть його зупинити, з приміщення були винесені всі цінні речі”, – додав він.

  Виконавчий директор інвестиційної компанії Inzhur Андрій Журжій також заявив, що донати, які зібрали на демонтаж незаконно спорудженої каплички-МАФу біля Національного музею історії України, підрядник в повному обсязі передасть на потреби ЗСУ.

  “Кошти, які зібрали люди для знесення цієї будівлі, які будуть нам виплачені за здійснену роботу (це – 700 з чимось тисяч гривень), у повному обсязі підуть на потреби Збройних Сил. Ми узгодимо і прозвітуємо додатково, куди саме їх спрямують”, – сказав він.

  Завідувачка філії “Скарбниця Національного музею історії України”, адвокатка Наталія Панченко поінформувала, що всього 2 266 людей задонатили на демонтаж споруди. За її словами, збір закрили за 16 годин.

  “Ми орієнтувалися на попередній кошторис, який нам дала підрядна організація, тож оголосили збір у 772 тисячі гривні. В результаті зібрали 870 тисяч. Оскільки банк довго закривав банку, то ще продовжували надходити кошти. Середній донат склав 100-200 гривень”, – зазначила вона.

  Панченко зазначила, що частину донатів витратили на купівлю паркану та інформаційних банерів, що встановлять навколо ділянки, де розташовувався МАФ на час проведення демонтажних робіт.

  Нагадаємо, Національний музей історії України на початку квітня оголосив збір коштів на демонтаж церкви-МАФу. Раніше Північний апеляційний господарський суд підтвердив зобов’язання звільнити ділянку на території Національного музею історії України від незаконно збудованого храму-МАФу УПЦ МП. У Києві вночі 17 травня знесли цю споруду.

  Найсвіжіше

  Популярне