Вівторок, 23 Липня, 2024
Бiльше

  ПЦУ підпільно веде діяльність на окупованих територіях

  Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння на окупованих територіях Донеччини, Луганщини й Херсонщини.

  Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

  «Ми на території тимчасово окупованих зараз районів Донецької, Луганської, Херсонської областей ведемо діяльність, але підпільно… Тобто є ще священнослужителі на території цих областей, які підпільно звершують богослужіння. Збирають громаду десь так, щоб ніхто не знав про це, бо приходять, арештовують», – заявив предстоятель ПЦУ.

  За його словами, така діяльність є небезпечною, адже священників ПЦУ російська окупаційна влада переслідує.

  «От нещодавно була інформація про те, що на території Херсонської області був закатований, вбитий наш священник, отець Степан, це в селищі міського типу Каланчак, якщо я не помиляюся. Його допитували і практично стратили цього священника, який звершував там богослужіння», – розповів предстоятель ПЦУ.

  Місцеві архієреї, каже Епіфаній, закликають виїжджати священників з окупованих територій, тому що «не хочуть наражати своїх священнослужителів на небезпеку».

  Також ПЦУ веде статистику щодо підпільної діяльності на окупованих українських територіях, але не розголошує її, «щоб не давати приводу окупантам взагалі знищити присутність Православної церкви України там». Водночас Епіфаній зазначив, що ПЦУ практично припинила діяльність на території окупованого Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне