Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Вселенський патріарх зустрівся з президентом Макроном

  Вселенський патріарх Варфоломій мав офіційну зустріч у понеділок вранці, 22 квітня із  президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, який прийняв його з великою пошаною та належними почестями в Єлисейському палаці.

  Про це інформує fosfanariou.gr

  Переговори, які тривали понад годину, пройшли в дружній атмосфері і були зосереджені як на ініціативах Вселенського престолу, так і на поточних подіях. Зокрема, президент Макрон виявив особливий інтерес до подій у Православній Церкві через триваючі збройні конфлікти в Україні та на Близькому Сході. Він привітав Вселенського Патріарха за його недвозначне засудження війни та приклад, який він подав як провідний релігійний діяч.

  Патріарх подякував президенту Франції за почесне запрошення та його теплі слова та передав благословення Константинопольської Церкви на успішну організацію та проведення майбутніх Олімпійських ігор у Парижі наступного літа. Він також висловив сподівання, що принцип перемир’я, який панував під час Олімпійських ігор з давніх часів, переможе і під час цьогорічної історичної події.

  Вселенський патріархат представляли митрополит Халкідонський Еммануїл, митрополит Франції Димитрій, митрополит Саранта-Екклісіс Андреас та архімандрит Аетій, директор Особистої канцелярії Вселенського патріарха. Після зустрічі патріарх та його супровід офіційно сфотографувалися з президентом, який проводжав Вселенського патріарха до його автомобіля.

  Потім Вселенський патріарх та його супровід вирушили до штаб-квартири Асамблеї римо-католицьких єпископів Франції, де його тепло привітав її президент, архиєпископ Реймський Ерік де Мулен-Бофор. Президент детально розповів про екологічні ініціативи Вселенського Патріарха, які також надихнули Папу Франциска. Патріарх відповів належним чином, підкресливши свої братерські стосунки з Папою, їхній спільний наголос на синодальності та можливості, які майбутній 2025 рік – 1700-річчя скликання Першого Вселенського Собору в Нікеї – відкриває для відносин між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

  Найсвіжіше

  Популярне