Понеділок, 27 Травня, 2024
Бiльше

  Єленський: понад 40 представників духовенства були вбиті після початку великої війни

  Щомісяця є повідомлення про вбитих пасторів на тимчасово окупованих територіях.

  Про це у програмі Громадського радіо повідомив голова Державної служби етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

  Він наголосив, що Росія — екзистенційний ворог релігійної свободи.

  «На окупованих територіях російська влада переслідує релігійну свободу особливо жорстко. Водночас Російська Православна Церква є не просто натхненницею війни Росії проти України, а й її повноправним учасником. Вона не тільки посилає капеланів зі зброєю на фронт, не тільки створює приватні військові кампанії — вона є департаментом російського режиму, який бере участь у цій війні», — зауважив Єленський.

  Парламентська асамблея Ради Європи оголосила Патріарха Московського  та єрархію Російської Православної Церкви співучасниками воєнних злочинів.

  Про це йдеться в резолюції від 17 квітня, нагадав експерт: «Хоч резолюція ПАРЄ і несе рекомендаційний характер, але відіграє важливу роль у формуванні політики Європейського уряду щодо РПЦ».

  Віктор Єленський також вважає, що країни Балтії достатньо рішуче налаштовані проти російської Церкви.

  «Латвія оголосила законом автокефалію своєї Церкви. Естонія вислала єпископа Євгенія Решетнікова з країни. За цим послідують кроки й від інших країн. Зокрема Швеція вже відмовила у фінансуванні російській Церкві», — додав Віктор Єленський

  Водночас резолюція має безпосередній вплив і на Українську Православну Церкву.

  «Українська Православна Церква Московського Патріархату продовжує «де-юре» бути частиною російської Церкви, тому зараз дуже слушний момент, аби остаточно вийти з її складу. Це великою мірою змінить до неї ставлення українського суспільства», — прокоментував Віктор Єленський.

  Найсвіжіше

  Популярне