Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Папа Римський омив ноги жінкам-в’язням

  28 березня Папа Франциск відвідав римську в’язницю Ребіббія, де о 16 годині звершив Месу спогади Тайної вечері (In Coena Domini) за участю жінок-в’язнів та персоналу.

  Про це повідомляють Новини Ватикану.

  У своїй короткій проповіді Святіший Отець зазначив, що на цьому Богослужінні нашу увагу привертають два євангельські епізоди, і першим з них є обмивання ніг апостолів. Господь упокорює Себе і цим жестом допомагає зрозуміти: Він прийшов «не для того, щоб Йому служили, а щоб послужити». Христос, наголосив Папа, наставляє учнів шляхами справжнього служіння.

  Інший епізод сумний: зрада «нездатного любити» Юди; «гроші та егоїзм призводять його до цього мерзенного вчинку». Однак Господь прощає все і завжди, Він лише просить, щоб ми попросили у Нього прощення, підкреслив Папа і навів слова, почуті від однієї мудрої бабусі: «Ісус не втомлюється прощати: це ми втомлюємося вибачатися!».

  Святіший Отець закликав учасників Богослужіння «молитися Господу за благодать ніколи не втомлюватися». У кожного завжди є маленькі і великі падіння, у кожного своя історія, але Господь завжди чекає на нас, розкриваючи милосердні обійми і не втомлюючись прощати.

  Наприкінці проповіді Папа Франциск сказав: «Зараз ми повторимо жест Ісуса: обмиємо ноги. Це жест свідчить про покликання до служіння. Нехай Господь допоможе нам зміцнюватися в цьому покликанні».

  Найсвіжіше

  Популярне