Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Нова атака Амстердама за гроші громадянина РФ Новінського

  Відомий читачам «Духовного фронту України» Роберт Амстердам здійснив чергову атаку на український парламент, намагаючись зірвати розгляд законопроєкту №8371. І ми виявили ознаки, що Амстердам робить це за гроші Вадима Новінського, який є громадянином РФ.

  Погрози українським депутатам

  Роберт Амстердам пішов в атаку на керівництво Верховної Ради України на народних депутатів. У своєму листі, оприлюдненому LB.ua, Амстердам прямо звинувачує українських парламентарів («посилюється ваша атака на УПЦ») і погрожує їм («це наражає вас особисто на юридичну відповідальність у країнах по всьому світу», «а також можливі кримінальні покарання») у разі ухвалення українським парламентом законопроєкту №8371.

  Редакція проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» (№ 8371), який назагал ще називають «законом про заборону УПЦ (МП)», затвердженого парламентським комітетом 5 березня, бажає кращого і потребує експертного обговорення механізмів, закладених в документ. Але це суто внутрішньоукраїнська справа, в яку втручається «казна-хто» Роберт Амстердам за гроші російсько-українського олігарха Вадима Новінського.

  Хто кого найняв для «захисту» УПЦ (МП)

  Нагадаємо, як розгорталися події. Наприкінці вересня 2023 року Синод Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) ухвалив рішення звернутися по міжнародну юридичну допомогу. І менш ніж за місяць УПЦ (МП) «на виконання рішення Священного Синоду, Українська Православна Церква звернулась за правовою допомогою до міжнародної юридичної компанії «AMSTERDAM & PARTNERS LLP», яка погодилась надавати її на благодійній основі». Цю інформацію підтвердили і в юридичній компанії.

  І буквально наступного дня розпочалась масштабна кампанія проти української держави. Спочатку вийшла стаття американського лобіста Вільяма Бьорка-Вайта, а за тиждень – скандальне інтерв’ю Роберта Амстердама пропагандисту Такеру Карлсону, який нещодавно брав інтерв’ю у Владіміра Путіна.

  Але перед тим всім у серпні 2023 року Вадим Новінський, російсько-український олігарх, який перебуває під санкціями, наймає Роберта Амстердама та його компанію для захисту своїх інтересів. Як, зокрема зазначено у прес-релізі юристів, мова йде про «переслідування Новінського за релігійними мотивами».

  Хто платить за цю виставу

  Як зазначено вище, УПЦ (МП) офіційно повідомила, що нічого не платить Амстердаму, бо його компанія робить це на благодійній основі. А платить за цю далеко недешеву кампанію клієнт Амстердама – Вадим Новінський.

  Накладені у грудні 2022 року санкції не завадили Вадиму Новінському зберегти частину активів під своїм контролем. Зокрема мова йде про компанію ТОВ «Торгово-фінансова фірма «Сантис» (код ЄДРПОУ 30603074), що належить кіпрській компанії, але кінцевим бенефіціаром є Вадим Новінський.

  скріншот із пошуково-аналітичного ресурсу Clarity Project

  Так сталося, що машинами саме цієї компанії Роберт Амстердам катався Києвом наприкінці лютого цього року. Мова йде про броньовані MERCEDES-BENZ S600L (держномер КА7583СТ) та LEXUS LX 570 (держномер КА7583НЕ).

  фото ДФУ

  Саме на цих машинах Амстердам з делегацією прибув на зустріч до Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті. І на саме цих машинах Амстердам відвідував офіс компанії Новінського – «Смарт-Холдингу» – на вулиці Ігоревській у Києві.

  Новинський – російський бізнесмен з українським паспортом

  У всіх своїх повідомленнях Амстердам всіляко уникає відповіді на питання про російське громадянство Новінського. Певно вони обрали таку тактику: «українська держава переслідує українського бізнесмена за релігійними мотивами». Та насправді, у Вадима Новінського, скоріше за все, український паспорт далеко не єдиний.

  Після того, як 2012 року Віктор Янукович дав українське громадянство Вадиму Новінському, останній продовжував користуватися до 2016 року своїм старим російським паспортом (№4004914426), зокрема і під час перельотів з російського аеропорту «Пулково» до українського «Борисполя».  Потім Новінський користувався російським паспортом №4008504014, котрий до цього часу є дійсним, та не числиться у реєстрі «недійсних паспортів рф» станом на 11.12.2023.

  скріншот із бази данних російського МВС

  Також варто зауважити, що Вадим Новінський може користуватися іншим прізвищем. Як з’ясувалося 2015 року, рідний батько Вадима – Рудольф Малхасян, хоча Новінський використовує по-батькові Владиславович.

  Ставки зростають

  Під виглядом «захисту» УПЦ (МП) та через Вадима Новинського здійснюється масштабна операція, в інтересах Кремля: через створення на Заході образу української держави, як «гонительки православних», наш ворог намагається припинити підтримку нашої країни іншими державами і, водночас, створити проблеми урядам тих країн, що підтримають Україну, мовляв вони підтримають країну-порушницю прав людини. І, в першу чергу, це стосується теперішнього президента США Джо Байдена. Бо його конкурент на цьогорічних виборах – Дональд Трамп – вже активно використовує риторику «захисту прав вірян».

  Найсвіжіше

  Популярне