Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Окупанти згорнули діяльність ПЦУ в Криму, церкви закриті і відібране майно- прокурор

  Діяльність кримської єпархії Православної церкви України фактично згорнута, на півострові немає жодної громади ПЦУ, яка не зазнала би переслідувань.

  Про це повідомив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний під час прес-конференції в «Укрінформі», передає Детектор Медіа.

  «Щодо Уримської єпархії ПЦУ, на жаль, її діяльність у Криму фактично згорнута. Бо переслідування зазнавала кожна релігійна громада, заборонялись служіння, закривались церкви, забирали майно і так далі», — сказав він.

  Прокурор наголосив, що Росія намагається встановити в тимчасово окупованому Криму монополію Московської Православної Церкви.

  «Вона відіграє одну з ключових ролей утримання в страху і покорі цивільного населення в Криму і РФ, використовується як ефективний пропагандистський механізм, щоб стерти в Криму українську ідентичність. Створюються псевдорелігійні мусульманські організації, щоб кримськотатарське населення асимілювати під російський світ, щоб вони працювали за одними наративами», — розповів Поночовний.

  Найсвіжіше

  Популярне