Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Цифрова копія церкви Спаса на Берестові: українська спадщина під захистом

  Громадська організація “Україна інкогніта” створила 3D-модель церкви Спаса на Берестові – унікальної пам’ятки архітектури ХІІ століття, що входить до ансамблю Києво-Печерської лаври.

  За словами активістів, створення цифрових копій історичних об’єктів – це надзвичайно важливий крок у збереженні культурної спадщини, адже у випадку руйнувань 3D-модель дозволить точно відтворити втрачену пам’ятку, повідомляють на Facebook-сторінці організації.

  “Умовно кажучи надрукувати на 3D-принтері. Звичайно, таке твердження дуже спрощене, але за допомогою цифрової копії ми отримуємо обмірні креслення будь яких, навіть дуже складних, елементів споруди”, – пояснюють в ГО.

  Проєкт з відцифрування церкви Спаса на Берестові втілюється в життя у партнерстві з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА.

  У тестовому режимі фахівці організації вже відцифрували декілька київських мозаїк.

  Церква Спаса на Берестові – це не просто пам’ятка архітектури, а й духовний символ України. Вона включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та є однією з найдавніших споруд Києва. Особливу цінність становлять фрески XII-XVII століть, які зображують біблійні сюжети та портрети українських князів.

  Найсвіжіше

  Популярне