Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Окупанти планують підкорити мусульманські громади Херсонщини та Запоріжжя

  Російські загарбники прагнуть поширити свій контроль на релігійне життя тимчасово окупованих частин Херсонської та Запорізької областей. Їхнім планом є приєднання місцевих мусульманських громад до складу окупаційного Духовного управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС).

  Про це повідомив “відповідальний секретар” окупаційного муфтія Криму і Севастополя Айдер Аджімамбетов, передає Суспільне.

  “Зараз місцеві громади проходять перереєстрацію за російським законодавством, щойно цей процес завершиться, буде рішення цих громад щодо входження до складу Духовного управління, думаю, що таким чином це питання остаточно вирішиться”, — зазначив Аджімамбетов.

  Українська сторона поки не коментувала відповідні дії окупантів.

  Що відомо про ДУМК та “ДУМКС”

  Після повернення кримських татар постало гострим питання відновлення релігійних інституцій, які були знищені за часів радянської окупації. У 1991 році було створено Кадіат, або Духовне управління мусульман Криму.

  На момент окупації Криму Росією, муфтієм був Еміралі Аблаєв. Після 2014 року він перейшов на бік окупанта та наразі обіймає посаду муфтія в окупаційній “Централізованій релігійній організації — Духовному управлінні мусульман Республіки Крим” (ЦРО ДУМК). У лютому 2023 року СБУ повідомила про підозру Аблаєву.

  Ексмуфтій ДУМУ “Умма” Саїд Ісмагілов неодноразово наголошував, що всі муфтії в Росії та на окупованих українських територіях підконтрольні ФСБ.

  Після окупації Криму багато мусульман переселилися в міста материкової частини України та утворили мусульманські громади в місцях компактного проживання. У 2016 році ДУМК, після дворічної затримки, продовжило свою діяльність на території України.

  Паралельно на окупованому півострові у лютому 2015 року Духовне управління мусульман Криму було зареєстровано у російському правому полі як Духовне управління мусульман Криму та Севастополя (ДУМКС).

  У червні 2016 року Аблаєв заявив, що на території півострова нібито не можуть працювати жодні інші ісламські організації, окрім окупаційного ДУМКС.

  Нагадаємо, окупанти з окопів подякували за допомогу кільком білоруським монастирям.

  Найсвіжіше

  Популярне